Szkoły wrócą w tryb zdalny?

Rząd planuje wprowadzić w szkołach średnich edukację zdalną – poinformowało radio RMF FM. W trybie zdalnym mają też się uczyć studenci

Według informacji reporterów stacji, ograniczenia w kształceniu stacjonarnym mają w pierwszej kolejności dotknąć uczniów najstarszych, ze szkół średnich. Jednocześnie w trybie zdalnym będą się kształcili studenci.

Natomiast nauka w szkołach podstawowych ma się odbywać – przynajmniej na razie – w trybie stacjonarnym. Ewentualne kierowanie uczniów na zajęcia zdalne w szkołach podstawowych ma objąć uczniów z klas starszych. Tak, by uczniowie najmłodsi jak najdłużej przebywali w szkole.

Ostateczne decyzje mają zapaść jutro. Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, w sobotę rząd ogłosi kolejne zasady dotyczące walki z COVID-19. Tym razem w szkołach i placówkach oświatowych. – W sobotę zakomunikujemy nasze decyzje dotyczące szkół w kolejnych okresach – ogłosił premier. – Na dziś mechanizm wypracowany w sierpniu sprawdza się nieźle, ale pandemia się rozszerza i być może te zasady trzeba będzie zaostrzyć. Dziś 98 proc. szkół funkcjonuje w miarę normalny sposób, ale nawet w tych szkołach widać absencję uczniów. Być może trzeba będzie dokonać pewnego ograniczenia – dodał.

Premier: Od soboty cały kraj w strefie żółtej. Szkoły są bezpieczne

Czwartek był rekordowym dniem, jeśli chodzi o liczbę szkół i placówek oświatowych, które musiały przejść na edukację zdalną lub hybrydową. Już 821 placówek musiało zrezygnować lub ograniczyć kształcenie stacjonarne.

Rekordowy czwartek także w szkołach

(PS, GN)