Tak popierają nauczycieli…

Z warszawskiej dzielnicy Ochota wyszedł marsz pod MEN z poparciem dla nauczycieli. Wieczorem w stolicy odbędzie się koncert na rzecz strajkujących pedagogów

Pracownicy placówek oświatowych z Ochoty wpadli na pomysł organizacji marszu, który o godzinie 10.00 wystartował z Placu Narutowicza w Warszawie. Manifestanci chcą dotrzeć pod ministerstwo edukacji. Na protest zaprosili nauczycieli, pracowników oświaty, rodziców i uczniów także z innych dzielnic stolicy.

„Strajk to dramatyczna forma walki o prawa pracowników. Strajk szkolny boli i nauczycieli i rodziców, a przede wszystkim uderza w uczniów. Każdego dnia od 8 kwietnia nauczyciele rano stawiają się w pracy i spędzają tam tyle godzin, ile pracowaliby codziennie” – napisał Komitet Strajkowy Szkoły Podstawowej nr 61 w Warszawie. „Środowisko szkolne czuje wielkie wsparcie ze strony rodziców, którzy bezwarunkowo przejęli opiekę nad dziećmi w ciągu dnia, ze strony domów kultury i innych organizacji zajmujących się dziećmi. Dziękujemy za to. Bardzo to cenimy i chcemy pokazać, że jesteśmy razem i wspólnie walczymy o lepsze warunki dla polskiej oświaty”. Manifestacja ma pokazać, że „środowisko szkolne to wielka moc pozytywnej energii”.

Grupa artystów pod wodzą Marii Sadowskiej postanowiła natomiast zorganizować dziś koncert na rzecz strajkujących nauczycieli. „17 kwietnia 18.00 spotykamy się pod wejściem do Pałacu Kultury i Nauki od ul. Marszałkowskiej! Spotkanie rozpocznie koncert Farben Lehre + Jelonek i Big Cyc! Będą przemówienia i koncerty! Zapraszamy!” – napisali organizatorzy. Na scenie pojawią się m.in. Big Cyc, Igor Herbut, Dr Misio, Organek, Farben Lehre i Jelonek, Hunter, Kayah, No Logo, Mika Urbaniak, Ula Dudziak, Vienio i Małgorzata Ostrowska.

Kochani! Połączyliśmy siły z Dawidem Kacprzykiem i Kasią Wieczorek! Widzimy się w środę o 18.00 pod Pałacem Kultury i…

Opublikowany przez Marysia Sadowska Poniedziałek, 15 kwietnia 2019

„Pokażmy Nauczycielom, że jesteśmy z nimi! Łączymy siły! Warszawiacy i Artyści dla Nauczycieli! Oni nas potrzebują! Wspólnie zmienimy POLSKĄ SZKOŁĘ!!!” – zaapelowali artyści.

(PS, GN)