TVP uruchamia internetowy kanał dla uczniów i nauczycieli

TVP we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i MEN uruchomiła pierwszy kanał edukacyjny on-line. Codziennie od 9.00 do 13.00 pojawią się na nim audycje edukacyjne

Jak poinformował resort edukacji, nowe pasmo jest „odpowiedzią na potrzeby uczniów i nauczycieli podczas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach”.

Kanał dostępny jest na stronie vod.tvp.pl

Codziennie w godzinach 9.00-13.00 w sekcji „eSzkoła” uczniowie i nauczyciele będą mogli znaleźć materiały dotyczące wybranego zagadnienia. Na początek Telewizja Polska proponuje wirtualną wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Dzieci i młodzież mogą m.in. porównać zdjęcia okolic Dworca PKP Śródmieście wykonane w czasie Powstania Warszawskiego z fotografiami zrobionymi tuż po wojnie, poznać historię Szpitala Ujazdowskiego, który odegrał ważną rolę podczas Powstania, czy poznać sylwetkę Eugeniusza Lokajskiego – słynnego fotografa powstańczej Warszawy.

Ważnym elementem lekcji on-line będą spotkania z ekspertami i wolontariuszami muzeum, a także ze świadkami historii, m.in. Anną Trzeciakowską.

W ramach nowego pasma edukacyjnego eksperci z Muzeum Powstania Warszawskiego wyczerpująco opowiedzą o wybranych zagadnieniach z historii. Wyjaśnią m.in. co robiły dzieci podczas Powstania, jak działała Poczta Harcerska i na czym polegała rola sanitariuszek.

(PS, GN)