Uczeń podarował swojemu nauczycielowi wątrobę

Czekający na przeszczep wątroby nauczyciel z Pensylwanii (USA) otrzymał od swojego byłego ucznia niezwykły prezent urodzinowy, który uratuje mu życie

Mark Morningstar to nauczyciel z Huntingdon Area High School, szkoły średniej z Huntingdon Borough w Pensylwanii. Nauczyciel jest ciężko chory i potrzebuje przeszczepu wątroby. Bliscy oraz współpracownicy od miesięcy zbierali pieniądze na operację oraz – co najważniejsze – szukali potencjalnego dawcy.

I taki dawca się znalazł. Jest nim Shawn Campopinao, były uczeń Marka Morningstara, który okazał się idealnym dawcą. – Kiedy usłyszałem, że Mark potrzebuje dawcy, przeprowadziłem wiele badań. A kiedy dowiedziałem się, że mogę to zrobić podczas wakacyjnej przerwy, co jest ważne, ponieważ jestem nauczycielem, podjąłem decyzję – powiedział Campopinao serwisowi Newsbreak.com.

Compopinao nie ukrywa podziwu dla swojego byłego nauczyciela. – Szczerze mówiąc, tyle przynajmniej mogę zrobić dla tego człowieka, który od lat jest moim mentorem i nadal mnie inspiruje – podkreślił.

Były uczeń (a obecny nauczyciel) przeprowadził badania w University of Pittsburgh Medical Center, które zakończyły się pełnym sukcesem.

Campopinao postanowił więc z kawałka swojej wątroby zrobić Morningstarowi prezent urodzinowy.

Operację zaplanowano na 21 lipca br. Campopinao czekają potem cztery tygodnie rekonwalescencji. Morningstar będzie mógł wrócić do w miarę normalnego życia po ok. 10 tygodniach.

Przyjaciele i rodzina podczas publicznej zbiórki zgromadzili 5000 dolarów na sfinansowanie pobytu Morningstara w szpitalu.

Uczeń i jego nauczyciel zaapelowali do wszystkich o zgłaszanie się do instytucji poszukujących dawców narządów dla osób czekających na transplantację.

(PS, GN)