OGŁOSZENIE. Uwaga! Trwa rekrutacja do bezpłatnego projektu edukacyjnego!

 

Ruszyła kolejnej edycji ogólnopolskiego programu „Mamy kota na punkcie mleka”, sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka, realizowanego przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Projekt trwa cały 2020 rok, skierowany jest do uczniów w wieku 6-10 lat,  a udział w nim jest całkowicie bezpłatny. Do udziału zachęcamy placówki z całej Polski, zarówno te, które uczestniczyły w programie w zeszłych latach, jak również zapraszamy gorąco nowe szkoły, które chciałyby wprowadzić program do swojej placówki.

Dzięki tej inicjatywie dzieci mają okazję poprzez zabawę dowiedzieć się o wartościach mleka i produktów mlecznych oraz korzyściach z nich płynących. Kampania promocyjno-informacyjna ma na celu nauczyć najmłodszych, jak wyrabiać zdrowe nawyki żywieniowe, ponieważ problem otyłości w coraz większym stopniu dotyczy uczniów w wieku 6-10 lat.

Głównym założeniem programu „Mamy kota na punkcie mleka” jest nauka przez zabawę, przez co cieszy się on pozytywnym odbiorem w grupie docelowej. W ramach projektu szkoły otrzymają materiały edukacyjne, a dzieci będą miały okazję uczestniczyć w zajęciach. Szczególnym wydarzeniem są spotkania z mlecznymi bohaterami – Kotem Mleczysławem i Mleczną Kitą – jak również wiele innych atrakcji. W ramach kampanii organizowany jest szereg konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody, zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli.

Mleko posiada więcej składników odżywczych niż prawie wszystkie artykuły spożywcze.  Stanowi ono znakomite źródło białka, tłuszczu, węglowodanów (laktozy) oraz składników mineralnych takich jak wapń, magnez, potas, fosfor, cynk i witamin A, D, E, K oraz z grupy B. Dostarcza ono pełnowartościowego białka, podstawowego budulca wielu narządów, mięśni i hormonów i enzymów. Ponadto reguluje bilans wodny organizmu i wpływa na utrzymanie prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej. Oprócz zawartości białka, mleko wyposażone jest w wapń i witaminę D, które są niezastąpione dla prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży, zwłaszcza w okresie wzrostu i dojrzewania. Witamina D chroni przed infekcjami wirusowymi, bakteryjnymi oraz hamuje rozwój stanów zapalnych.

Aby dołączyć do programu, wystarczy wypełnić deklarację, którą można znaleźć na stronie www.kochammleko.pl  Należy ją wypełnić i przesłać drogą elektroniczną na adres: promocja@izbamleka.pl  lub wysłać pocztą na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok. Mleczna kampania obejmuje swoim zasięgiem szkoły z całej Polski, a udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

 

Źródło:  Biuro kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”