W czwartek, 9 kwietnia, decyzje w sprawie pracy szkół i egzaminów

Wszelkie informacje dotyczące dalszych obostrzeń w kontekście Świąt Wielkanocnych oraz tego co się dzieje po świętach, w tym również decyzje dotyczące egzaminów (ósmoklasistów i maturalnych) zostaną ogłoszone w  czwartek – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

– Dzisiaj i jutro z samego rana również spotyka się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. I jutro te decyzje zostaną ogłoszone – zapowiedział w Polsat News. – Mogę zapewnić, że jeśli zostaną podjęte jakiekolwiek decyzje dotyczące przesuwania egzaminów, to zapewnimy odpowiedni termin do przygotowania się do kolejnego ewentualnie wyznaczonego terminu – stwierdził rzecznik.

Müller dodał, że wkrótce zapadną też decyzje dotyczące obowiązku noszenia maseczek. Jeszcze kilka tygodni temu minister zdrowia nie zalecał noszenia masek osobom zdrowym.

Pytany o luzowanie części obostrzeń – np. zakazu wstępów do lasów, sklepów, rzecznik odpowiedział, że decyzje w tych tematach powinny zapaść „dopiero po Świętach Wielkanocnych”.

– Natomiast faktycznie w tej chwili w rządzie opracowywany jest plan stopniowego włączania poszczególnych elementów gospodarki, ale nie ma jasnej daty, jeżeli chodzi o rozpoczęcie tego procesu. W tej chwili jeszcze jest za szybko, aby się cieszyć z tego, że to zostanie szybko wdrożone. Patrzymy, jak to wygląda w innych krajach europejskich, ale data startowa jest uzależniona od aktualnej sytuacji epidemicznej – powiedział Müller.

(JK, GN)