W czwartek rusza w sieci konferencja Pokazać – Przekazać pod hasłem: „Szkoła: rzeczywistość rozszerzona”.

Wywiady, interaktywne wykłady, eksperckie webinary, warsztaty, dyskusje, giełda inicjatyw – wszystko wyłącznie online. Tak zapowiada się tegoroczna konferencja „Pokazać – Przekazać”. Panel inauguracyjny odbędzie 2 lipca, godz.19.00 – streaming na kanale YouTube Centrum Nauki Kopernik.

Ze względu na pandemię konferencja PP 2020 została przeniesiona do świata wirtualnego. Potrwa od początku lipca do końca sierpnia. Została podzielona na trzy etapy różniące się intensywnością działań, czasem trwania oraz zaangażowaniem odbiorców.

Centrum Nauki Kopernik zaprasza do uczestnictwa wszystkich interesariuszy edukacji: rodziców, nauczycieli, dyrektorów, edukatorów, samorządowców, przedstawicieli III sektora i uczniów.

Hasło tegorocznej konferencji brzmi „Szkoła: rzeczywistość rozszerzona”. Rozszerzona o nowe role i zdania, jakie przypadły rodzicom, uczniom i nauczycielom, ale i o nowoczesne narzędzia i technologie, z których korzystali i powinni nadal korzystać w procesie uczenia (się).

Robert Firmhofer zapowiada konferencję Pokazać-Przekazać 2020

Nauczyciele, edukatorzy, ludzie interesujący się edukacją. Nie możemy się zobaczyć, bo przeszkodziła nam w tym pandemia. I właśnie ta pandemia będzie tematem konferencji edukacyjne Pokazać-Przekazać.Robert Firmhofer, Dyrektor Naczelny Centrum Nauki Kopernik, ma dla Was specjalne słowa i zaproszenie na inaugurację konferencji Pokazać Przekazać 2020 online. Szkoła: Rzeczywistość Rozszerzona. Obejrzycie ją dzisiaj, w czwartek 2 lipca, o godz. 19.00. Link do transmisji znajdziecie tutaj: https://youtu.be/B1mx0CCp9PoZapraszamy!

Opublikowany przez Centrum Nauki Kopernik Środa, 1 lipca 2020

Refleksja nad zdalną edukacją – czyli próba zrozumienia, co się wydarzyło w ostatnich trzech miesiącach – to pierwszy etap konferencji i element szerszego spojrzenia. Punktem odniesienia do wszystkich działań podczas konferencji będzie dyskusja o redefinicji funkcji szkoły. Uczestnicy spróbują ją zaprojektować na nowo.

Zanim to nastąpi będą eksplorować trzy obszary, które organizator konferencji zidentyfikował jako wymagające rekonstrukcji: relacje i role, jakie w społeczności szkolnej pełnią uczniowie, rodzice, nauczyciele i dyrektorzy; metody pracy i sposoby uczenia i uczenia się oraz narzędzia i zasoby edukacyjne, którymi dysponujemy. Do uzyskania jak najszerszej perspektywy posłużą różnorodne formaty: panele dyskusyjne, interaktywne wykłady, eksperckie webinaria, wywiady z uczniami, nauczycielami, rodzicami, warsztaty, które pomogą wypracować konkretne rozwiązania na przyszłość.

Udział w PP2020 online jest bezpłatny. Na webinary (w lipcu), warsztaty (w sierpniu) oraz finał konferencji (26 sierpnia) trzeba się rejestrować. Panel inaugurujący konferencję 2 lipca , godz. 19.00 – streaming na kanale YouTube Centrum Nauki Kopernik.

Link do transmisji: https://youtu.be/B1mx0CCp9Po

Partnerzy merytoryczni konferencji:

Centrum Edukacji Obywatelskiej, Szkoła Edukacji UW i PAWF, Fundacja Centrum Cyfrowe

Patroni Medialni konferencji:

EDUNews, Superbalfrzy RP, Głos Nauczycielski, Dyrektor Szkoły, wyborcza.pl

(GN)

Czego nauczyła nas pandemia? Konferencja Pokazać – Przekazać 2020 wyłącznie online