W piątek tzw. Barbórka, czyli Dzień Górników. Szkoła z Bełchatowa zorganizowała uroczystą akademię online

W piątek 4 grudnia obchodzimy Barbórkę, czyli Dzień Górników. Dla wielu szkół i przedszkoli, szczególnie w regionach gdzie pracują kopalnie, jest to wciąż bardzo ważny dzień w kalendarzu. Tak jest np. w Szkole Podstawowej nr 5 w Bełchatowie.

W tym roku, z uwagi na reżim sanitarny w placówce nie mogła odbyć się doroczna akademia z okazji “Barbórki”. Nauczyciele i uczniowie uczcili więc Dzień Górnika online.

– Co roku świętujemy “Barbórkę” wraz z górnikami. W tym roku niestety nie pozwalają na to pandemiczne obostrzenia. Nie chcieliśmy jednak rezygnować z kultywowania tradycji, przygotowaliśmy więc akademię w formie online – mówi portalowi ddbelchatów.pl jedna z pomysłodawczyń, Anna Dobrzyńska, nauczycielka w SP 5 w Bełchatowie.

Nauczycielki przygotowały dla swoich uczniów role, które Ci później nagrali we własnych domach. Następnie filmy zostały zmontowane, a efekt – jak mówią organizatorzy projektu – bardzo wzruszył górników.

Całe nagranie przygotowane przez uczniów klas I i IV B pod opieką  pani Ewy Stępińskiej i pani Anny Dobrzyńskiej oraz we współpracy z Rodzicami można zobaczyć poniżej.

Źródło: ddbelchatów.pl

Fot: P. Tracz / KPRM/Flickr