W sobotę, 8 lutego, pikieta ZNP w Szczecinie. „Przypominamy o jednym największych strajków w Polsce!”

„Nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, wszyscy pracownicy oświaty! Zapraszamy Was do wzięcia udziału w pikiecie organizowanej przez Zachodniopomorski Okręg ZNP, która ma przypominać o naszych postulatach strajkowych. Chcemy zwrócić uwagę, że nasze żądania są ciągle aktualne” – czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku. Pikieta odbędzie się w sobotę 8 lutego o godzinie 12:00 przed Urzędem Wojewódzkim w Szczecinie.

ZNP przypomina jednocześnie postulaty środowiska oświatowego: >> nowy system wynagradzania (powiązany z budżetem państwa), >> nowe rozwiązania dotyczące pracy nauczyciela związane z awansem zawodowym, oceną pracy, czasem pracy i obowiązkami nauczycieli, >> nowy system finansowania oświaty.

Zgromadzenie jest organizowane się w ramach akcji „8 kwietnia, pamiętamy”. To już czwarta pikieta w ramach tej związkowej akcji.

Przypominamy, że 8 lutego 2020 roku odbędzie się pikieta pod Urzędem Wojewódzkim.Serdecznie zapraszamy!

Opublikowany przez ZNP Szczecin Niedziela, 2 lutego 2020

Za mało zarabiamy?Papierologia utrudnia pracę?Pensum powinno zostać utrzymane na obecnym poziomie?Przyjdź na pikietę…

Opublikowany przez ZNP Szczecin Wtorek, 28 stycznia 2020

– Wkrótce minie rok od ogólnopolskiego strajku nauczycieli, a niestety, w oświacie niewiele się zmieniło. Nie zmieniło się także podejście rządzących do nas, nauczycieli, może jest nawet gorsze, niż było – mówi niedawno Głosowi Nauczycielskiemu Wojciech Szczęsny, prezes Okręgu Zachodniopomorskiego ZNP. – Ważne, żeby ludzie pamiętali – mimo różnych ocen tego wydarzenia – że mieliśmy do czynienia z jednym największych strajków w Polsce od bardzo wielu lat – podkreślił.

„Walczymy o godność zawodu nauczyciela”. 8 lutego, w sobotę – pikieta ZNP w Szczecinie

Poza nauczycielami z Okręgu Zachodniopomorskiego ZNP swoją obecność na pikiecie zapowiedziały m.in. delegacje Związku z Małopolski i Wielkopolski oraz szef wojewódzkich struktur OPZZ. W akcji w Szczecinie weźmie udział także Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZG ZNP.

(JK, GN)

Przypominamy też postulaty, które znalazły się w deklaracji obywatelskiej Szkoła na Szóstkę:

>> wzrost nakładów na edukację

>> odchudzenie podstawy programowej (w tym lekki tornister)

>> kształcenie umiejętności zamiast nauki pamięciowej

>> wzrost wynagrodzeń nauczycieli i pracowników oświaty

>> zwiększenie autonomii szkół i nauczycieli

>> zmniejszenie biurokracji w szkołach

(JK, GN)

Fot: ZNP Szczecin/Facebook