W Sopocie kształcenie hybrydowe we wszystkich podstawówkach!

Od środy 21 października wszystkie szkoły podstawowe w Sopocie będą pracowały w trybie hybrydowym. To pierwsza tego typu decyzja dotycząca dużego miasta w Polsce

Jak poinformowały władze Sopotu, miejscowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wydała dziś zgodę na nauczanie hybrydowe w miejskich szkołach podstawowych. Dyrektorzy podstawówek wystąpili do sanepidu o zgodę na to, by ich placówki mogły kształcić hybrydowo w piątek 16 października.

Nauczanie hybrydowe rozpocznie się od środy, 21 października, a w jego ramach 1004 uczniów klas IV-VIII będzie miało lekcje zdalne. Natomiast 402 uczniów klas I-III czekają normalne, stacjonarne zajęcia w szkołach.

Nauczycielu, co sądzisz o ewentualnym wprowadzeniu czasowego nauczania zdalnego lub hybrydowego w całej oświacie?

  • uważam, że w obecnej sytuacji jest to absolutnie konieczne (75%, 3 636 głosów)
  • z dużą niechęcią jestem skłonny/skłonna zgodzić się na takie rozwiązanie (13%, 653 głosów)
  • nie ma takiej potrzeby, aktualne rozwiązania są wystarczające (10%, 484 głosów)
  • trudno powiedzieć (2%, 79 głosów)

Głosujących: 4 852

Loading ... Loading ...

Szkoły specjalne ze względu na dobro dzieci też mają uczyć metodami tradycyjnymi.

– Bardzo się cieszę, że sanepid pozytywnie odpowiedział na wnioski sopockich szkół, bo dnia na dzień sytuacja robi się coraz trudniejsza i uważamy, że trzeba zrobić wszystko, by ograniczyć rozprzestrzenianie się zakażeń – wyjaśniła Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu.

– Szkoły to miejsca, gdzie spotyka się bardzo wiele osób, często korzystających z komunikacji miejskiej, która teraz też jest ograniczona. A z godziny na godzinę wzrasta w Sopocie liczna nauczycieli i uczniów objętych kwarantanną, co bardzo utrudnia pracę szkół. W związku z tym, że nie ma obecnie systemu zasiłków dla opiekunów dzieci młodszych, tak jak to było wiosną, działanie klas I-III, przedszkoli i żłobka pozostawiamy bez zmian, stacjonarnie – dodała.

Szkoły w Sopocie przygotowywały się taki scenariusz już od początku września. Nauczanie hybrydowe ma potrwać 2 tygodnie.

Zgodnie z decyzją rządu i MEN, w Sopocie zaliczonym do strefy czerwonej wszystkie zajęcia w szkołach średnich odbywają się od dziś w trybie zdalnym.

(PS, GN)