W środę na antenie telewizji Metro wystartuje program edukacyjny Korki.tv

22 kwietnia wystartuje projekt „Korki.tv”, w ramach którego na antenie telewizji Metro emitowane będą ogólnodostępne lekcje dla uczniów szkół średnich. „Audycje będą emitowane przez cztery kolejne tygodnie i pomogą młodzieży w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości” – czytamy w komunikacie na stronie TVN. Współorganizatorem projektu jest inicjatywa społeczna W.I.E.M (Wiedza. Innowacja. Edukacja. Motywacja)

Maciej Świerzawski, szef kanału Metro (Grupa Discovery TVN)  zapowiedział,  że stacja skupi się przede wszystkim na tegorocznych maturzystach, bo oni obecnie są w najtrudniejszej sytuacji.

Program będzie nadawany od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:30 – 13:00, „żeby nie kolidować z lekcjami prowadzonymi przez nauczycieli w ramach zdalnej edukacji realizowanej przez szkoły”.

Lekcje podzielone zostaną na trzy bloki przedmiotowe. Pierwszy, trwający od godz. 11:30 do 12:00, będzie poświęcony powtórzeniu i utrwaleniu zagadnień z matematyki, zaraz po nim, od godziny 12:00 do 12:30, dostępne będą głównie lekcje języka polskiego. W skład ostatniego bloku przedmiotowego, od godz. 12:30 do 13:00, wejdą biologia, chemia, historia lub język angielski. Powtórka audycji następnego dnia o godzinie 9:00.

Jak podał portal wirtualnemedia.pl, lekcje w ramach „Korki.tv” prowadzić będzie m.in. polonistka Katarzyna Włodkowska, czy anglistka Ewa Drobek z grupy Superbelfrzy. Matematyką zajmie się Krzysztof Chojecki, pomysłodawca projektu edukacyjnego „Pi-stacja Matematyka”. Wśród koordynatorów projektu znalazły się Oktawia Gorzeńska oraz Anna Rzepa z W.I.E.M

Ogólnopolska telewizja Metro, na której emitowane będzie pasmo „Korki.tv” dostępna jest na multipleksie MUX 8 cyfrowej telewizji naziemnej. Kanał jest również dostępny w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych.

(JK, GN)

TVN pracuje nad programem edukacyjnym dla uczniów