Zapraszamy na webinarium: „Jak zadbać o siebie w czasie izolacji społecznej i edukacji zdalnej?”

Webinarium odbędzie się 11 maja w godzinach 16.00-18.00 i jest skierowane do nauczycieli, którzy chcą dowiedzieć się czym jest dobrostan psychiczny oraz w jaki sposób z uważnością przeciwdziałać długotrwałym konsekwencjom izolacji społecznej wymuszonej okolicznościami pandemii.
Podczas webinarium będą poruszane kwestie dotyczące zadbania o kondycję psychiczną nauczycieli w czasach izolacji i przedłużającej się pracy zdalnej.
Bloki tematyczne:
• Z czym mierzą się nauczyciele podczas izolacji i edukacji zdalnej?
• Jak radzić sobie z przewlekłym stresem?
• Czym jest dobrostan? Obszary wpływu na swoje samopoczucie.
• Jak regulować stany napięcia we własnym organizmie i wpływać na swoje dobre samopoczucie, a tym samym aktywnie przeciwdziałać negatywnym skutkom przedłużającej się izolacji.
Webinarium poprowadzi Katarzyna Topolewska – nauczyciel, psycholog, psychoterapeuta.
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz seksuologii na Uniwersytecie SWPS. Ukończyła Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Posiada doświadczenie w pracy z pacjentami z problemami adaptacyjnymi, doświadczającymi kryzysów psychicznych, zaburzeniami osobowości, depresyjnymi i lękowymi.
Webinarium będzie transmitowane na profilu facebookowym Głosu Nauczycielskiego (www.facebook.com/GlosNauczycielski) – nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.
Wydarzenie jest elementem cyklu „Uczę innych – dbam o siebie” prowadzonego przez Głos Nauczycielski i Fundację Orange, w ramach projektu „Lekcja:Enter”. Więcej informacji: https://glos.pl/ucze-innych-dbam-o-siebie.