Zmarła nauczycielka z Mysłowic, członkini ZNP. „Prawdopodobnie przyczyną śmierci był Covid – 19”

„Z głębokim żalem informujemy, że wczoraj zmarła nasza koleżanka, członek ZNP, nauczycielka w SP 15 MCE, 44 lata, prawdopodobnie przyczyną śmierci Covid 19. Serdeczne kondolencje dla rodziny” – taki wpis pojawił się w środę rano na profilu mysłowickiego ZNP na Facebooku. Szkoła jest w żałobie.

“Są chwile i ludzie, których się nie zapomina. Z głębokim żalem zawiadamiamy, że niespodziewanie w dniu 27 października 2020 odeszła od nas Wspaniała Koleżanka, Nauczyciel, Wychowawca Małgorzata Trzeciakiewicz” – czytamy m.in. w nekrologu dyrekcji, grona pedagogicznego i pracowników SP nr 15 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Szklarskiego w Mysłowicach zamieszczonym na stronie placówki.  

– Informacja o śmierci naszej koleżanki, nauczycielki języka polskiego, bardzo wstrząsnęła środowiskiem oświatowym w Mysłowicach– powiedział Głosowi Marek Fabryczny, prezes ZNP w Mysłowicach.

Jak wygląda sytuacja pandemiczna w mysłowickiej oświacie? Jak czytamy na Facebooku ZNP w Mysłowicach w regionie jest 46 placówek oświatowych, w trybie hybrydowym pracuje (stan na 27 października) – 23 szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, a w trybie zdalnym – 3 (w tym 1 przedszkole). 26 nauczycieli jest chorych, 28 przebywa na kwarantannie. Choruje też 8 pracowników administracji i obsługi, a 11 przebywa na kwarantannie.

Jak poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia “mamy 18 tys. 820 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusa w Polsce z ostatniej doby”. To rekord zakażeń w naszym kraju. Najwięcej zakażonych COVID-19 jest z woj. wielkopolskiego (2 tys. 885), mazowieckiego (2 tys. 644) i małopolskiego (2 tys. 165). Z powodu COVID-19 zmarło 29 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 207 osób. W sumie to 236 zgonów – najwięcej od początku epidemii.

(JK, GN)

Kolejni nauczyciele odeszli przedwcześnie z powodu koronawirusa