Znamy zasady rejestracji do szczepień nauczycieli akademickich. Dla kogo szczepionka?

Od poniedziałku 15 lutego zainteresowani szczepieniami nauczyciele akademiccy mają się zgłaszać do swoich uczelni, które będą odpowiedzialni za rejestrację chętnych. Do szczepień mogą się zgłaszać nauczyciele akademiccy do 65. roku życia

Jak poinformował dziś resort edukacji i nauki, od poniedziałku, 15 lutego br. od godz. 8:00 rusza „możliwość rejestracji na szczepienia nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach”.

Uwaga! Zapisy obejmują nauczycieli akademickich z datą urodzenia po 31 grudnia 1956 r., czyli osoby do 65. roku życia! To efekt zmienionych wytycznych Rady Medycznej przy premierze, które umożliwiły podanie szczepionki AstraZeneca także osobom pomiędzy 60. a 65. rokiem życia.

Jak poinformowało MEiN:

* Nauczyciel akademicki, który pracuje w więcej niż jednej uczelni lub współpracuje z więcej niż jedną uczelnią, może zgłosić się do zaszczepienia tylko w jednej uczelni. Rekomendujemy tę, która jest podstawowym miejscem pracy.
* Za zapisy odpowiedzialni są rektorzy uczelni, którzy powinni wybrać koordynatorów uczelnianych. Sposób prowadzenia zapisów należy do autonomicznej decyzji uczelni.
* Rektorzy będą wybierać miejsca szczepień, według listy punktów szczepień, która zostanie przekazana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
* Zakres danych niezbędnych do wypełnienia formularza będzie udostępniony uczelniom publicznym i niepublicznym jeszcze dziś, 12 lutego.
* W poniedziałek, 15 lutego br. OPI PIB udostępni uczelniom formularz. Dane wprowadzać będą upoważnione przez rektora osoby.
* Zestawienia uczelni będą przekazywane do NFZ, który następnie prześle je do punktów szczepień.
* Punkty szczepień będą się kontaktować z uczelniami w celu ustalenia terminu szczepień dla danych grup nauczycieli zbiorczo z całej uczelni.
* Na początku przyszłego tygodnia dla koordynatorów uczelni zostanie zorganizowane webinarium organizowane przez OPI PIB dotyczące metody i sposobu przesyłania danych do formularza. O szczegółach będziemy informować już wkrótce.

(PS, GN)