Znamy zwycięzców 13. Edycji Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2019

Wydarzenie „Obchody 100 – lecia I Powstania Śląskiego”, wystawa „Ochotnik. Witold Pilecki i jego misja w Auschwitz”, a także edukacyjna strona internetowa „Powstańcy Śląscy” to zwycięzcy Wydarzenia Historycznego Roku 2019 plebiscytu organizowanego przez Muzeum Historii Polski.

W II etapie internauci wybrali zwycięzców z listy 15 wydarzeń historycznych wybranych przez jury z blisko 200 zgłoszonych projektów. Plebiscyt angażuje wiele środowisk lokalnych, które chcą wypromować organizowane przez siebie przedsięwzięcia. Od początku istnienia plebiscytu zgłoszono ponad 1000 przedsięwzięć, a w internetowym głosowaniu wzięło udział łącznie niemal 50 tys. internautów.

W tym roku zostało zgłoszonym prawie dwieście projektów, które przesłali organizatorzy zarówno z kraju, jak i z ośrodków polonijnych z zagranicy, z takich krajów, jak: Anglia, Austria, Argentyna, Australia, Białoruś, Francja, Kanada, Litwa, Niemcy, Ukraina, Węgry, Włochy.

O wszystkich projektach z finałowej piętnastki można przeczytać tutaj. Na kanale YouTube Muzeum Historii Polski dostępne jest filmowe ogłoszenie wyników oraz prezentacja laureatów:

(JK, GN)

Fot: Muzeum Historii Polski

Trwa internetowe głosowanie na Wydarzenie Historyczne Roku 2019. Termin upływa 30 czerwca