ZNP: „Maseczki i dystans to za mało. Potrzebne jest wprowadzenie szybkich i bezpłatnych testów na koronawirusa”

„Rodzice i pracownicy oświaty chcą być pewni, że miejsce nauki i pracy jest bezpieczne. Przestrzeganie standardów sanitarnych w postaci noszenia maseczek, dezynfekcji i zachowania dystansu to niestety za mało. Potrzebne jest wprowadzenie szybkich i bezpłatnych testów. Dlatego domagamy się zapewnienia w pilnym trybie dostępności do takich tekstów” – czytamy m.in w stanowisku Komisji Ochrony Pracy ZG ZNP, które zostało przesłane do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego

Stanowisko Komisji Ochrony Pracy ZG ZNP dotyczące zapewnienia dostępu uczniom i wychowankom oraz pracownikom oświaty do bezpłatnych testów na obecność koronawirusa zostało przyjęte 22 listopada 2021 r.

„Komisja Ochrony Pracy Zarządu Głównego ZNP z coraz większym niepokojem obserwuje zwiększającą się każdego dnia liczbę szkół i przedszkoli, które przechodzą na w pełni zdalną lub hybrydową formę nauczania. Przyczyną jest postępująca zachorowalność na Covid-19, zarówno uczniów i wychowanków, jak również pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych” – czytamy.

„Rodzice i pracownicy oświaty chcą być pewni, że miejsce nauki i pracy jest bezpieczne. Przestrzeganie standardów sanitarnych w postaci noszenia maseczek, dezynfekcji i zachowania dystansu to niestety za mało. Potrzebne jest wprowadzenie szybkich i bezpłatnych testów. Dlatego domagamy się zapewnienia w pilnym trybie dostępności do takich tekstów” – podkreślono. 

Pełne stanowisko znajduje się na stronie ZNP tutaj.

(JK, GN)

Czarnek: „Dopóki jest możliwość chodzenia do szkoły w trybie stacjonarnym dopóty będziemy to robić”