ZNP w Krakowie staje w obronie Młodzieżowych Domów Kultury i Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Są petycje

W środę 29 kwietnia, na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta Krakowa, rozstrzygnie się los Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Zatrudnionym tam pracownikom, naszym Koleżankom i Kolegom, podobnie jak w przypadku zagrożonych Młodzieżowych Domów Kultury grożą zwolnienia, a w najlepszym razie ograniczenia etatów i utrata uprawnień związanych z Kartą Nauczyciela – zaalarmował Głos Robert Lang z Oddziału ZNP Kraków-Nowa Huta.

„Czasu jest bardzo mało, w dodatku ograniczenia związane z koronawirusem nie pozwalają na szybkie zorganizowanie akcji protestacyjnej przy pomocy bardziej konwencjonalnych metod. Dlatego bardzo prosimy o wsparcie akcji >>Ratujmy krakowską edukację pozaszkolną! Stop likwidacji Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego!<<  i złożenie swojego podpisu także i pod tą petycją!” – apeluje.

Przypomnijmy, że w związku z Zarządzeniem Pana Prezydenta Miasta Krakowa Nr 939/2020 z dniem 31 grudnia 2020 r. ma ulec likwidacji w obecnej formie organizacyjnej Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy (KSOS). W jego miejsce ma powstać nowy podmiot utworzony z połączenia naszego Ośrodka z Międzyszkolnymi Ośrodkami Sportowymi. Po przekształceniu, Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy nie będzie już jednostką oświatową.

Petycję w obronie KSOS można podpisać  tutaj.  Trwa tez zbiórka podpisów pod petycją w obronie krakowskich Młodzieżowych Domów Kultury. Można ją znaleźć tutaj.

(JK, GN)

Nauczyciele obawiają się cięć od września. Arkadiusz Boroń: Wiemy, że są planowane oszczędności, chcemy je powtrzymać