ZNP zainaugurował społeczną akcję #KomputeryDlaSzkół. “Polska szkoła w ciągu tygodnia przeniosła się z klas do internetu”

„Z powodu koronawirusa polska szkoła w ciągu tygodnia przeniosła się z klas do internetu. Jednak, aby edukacja mogła się odbywać online, potrzebne są minimum trzy rzeczy: dobre chęci, umiejętności oraz sprzęt” – czytamy w komunikacie prezesa ZNP Sławomira Broniarza.

„Tego ostatniego brakuje. Dlatego zwracamy się do firm, koncernów i ludzi dobrej woli z prośbą o rozważenie możliwości przekazania szkołom sprzętu komputerowego, urządzeń mobilnych czy ruterów” – apeluje Związek.

Jak informuje ZNP, sprzęt ten byłby przeznaczony do wykorzystania przez najbardziej potrzebujących uczniów, którzy dziś nie mają komputerów, smartfonów i dostępu do internetu, a chcą się uczyć”. Albo mogliby w razie konieczności korzystać z niego nauczyciele.

„Zastanówcie się, czy nie moglibyście przekazać   szkole, którą znacie, szkole w pobliżu,szkole Waszych dzieci lub wnuków, sprzętu do nauki online!” – apeluje ZNP.

(JK, GN)