ZUS: „Dobry start” – wypłata wyprawki szkolnej ruszy 18 lipca

18 lipca br. ruszy wypłata wyprawki szkolnej w ramach programu „Dobry start” – poinformowała w środę prezes Zakład Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada.

Już po raz drugi ZUS przyznaje świadczenie 300 plus w ramach programu „Dobry start”. Jak szacuje rząd z wyprawki szkolnej skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.

Wnioski o świadczenie na rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca 2022 r. do 30 listopada 2022 r. wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia.

– Obecnie do klientów ZUS-u zostały skierowane pierwsze informacje o przyznaniu świadczenia, które zostały umieszczone na portalu PUE ZUS. W kolejnych dniach będą sukcesywnie kierowane kolejne informacje o przyznaniu świadczenia. Powiadomienie o umieszczeniu informacji o przyznaniu świadczenia zostanie przekazane na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku – przekazała w komunikacie prezes ZUS.

– ZUS przyznał pierwsze kilkaset tysięcy świadczeń. Pierwsze środki zostaną wypłacone 18 lipca 2022 r. Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia – wskazała Uścińska.

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie „Dobry start”, który został złożony do 31 sierpnia ma czas do 30 września 2022 r.

(GN)

W piątek 1 lipca rusza nabór wniosków do rządowego programu „Dobry start”