1 listopada obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych. To dzień zadumy, w którym wspominamy tych, którzy odeszli

Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki to czas, kiedy wspominamy tych, których już z nami nie ma.  W ciągu ostatnich miesięcy pożegnaliśmy wielu znanych przedstawicieli kultury i życia społecznego. Pamiętajmy też o nauczycielach i nauczycielkach, którzy odeszli.

Nie sposób wymienić wszystkich zasłużonych dla edukacji, kultury i nauki, których już z nami nie ma– pozostaną w naszej pamięci, we wspomnieniach. Poświęćmy im chwilę zadumy.

Warto jednak przypomnieć, że w ostatnim roku odeszli m.in. znani aktorzy: Barbara Krafftówna, Jerzy Trela, Franciszek Pieczka, Ignacy Gogolewski; pisarka Maria Nurowska, muzycy Zbigniew Namysłowski, Roman Kostrzewski, piosenkarz Witold Paszt, dziennikarz i publicysta Daniel Passent, znany kardiochirurg prof. Witold Zembala, były marszałek Sejmu Ludwik Dorn, dziennikarz i były rzecznik rządu PRL Jerzy Urban, panczenistka Erwina Ryś-Ferens, ostatni przywódca ZSRR i twórca pieriestrojki Michaił Gorbaczow czy brytyjska królowa Elżbieta II.

MEiN już po raz czwarty prowadziło przed Dniem Wszystkich Świętych akcję „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach szkoły mogły upamiętniać ważne rocznice, wydarzenia i postaci historyczne oraz dzielić się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta.

(GN)

Dzień Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o tych, którzy odeszli, pamiętajmy także o nauczycielach, których straciliśmy z powodu Covid-19