28 lutego Fundacja Orange organizuje dyskusję ekspercką na temat praw dzieci

We wtorek 28 lutego Fundacja Orange organizuje ekspercką dyskusję, w której poruszona zostanie problematyka podmiotowości i praw dziecka oraz wyzwań związanych z nimi w 2023 roku w Polsce oraz polityk ochrony dzieci i higieny cyfrowej.

„Celem naszego spotkania będzie próba zarysowania największych wyzwań i rekomendacji w zakresie podmiotowości i praw wchodzących w system edukacji. Jesteśmy przekonani, że nie da się wspierać najmłodszych bez bardzo poważanego odczytania podmiotowości i praw dziecka (jako człowieka i obywatela) przez pryzmat uwarunkowań społeczeństwa informacyjnego, w jakim żyjemy. Z praw dziecka wynikają powinności i obowiązki dla dorosłych – państwa i jego instytucji, organizacji, przedsiębiorstw, rodzin i wszystkich nas, społeczeństwa” – informują organizatorzy.

Wśród zaproszonych do udziału w dyskusji ekspertek i ekspertów są m.in. były rzecznik praw dziecka dr Marek Michalak, Marta Skierkowska – psycholożka, wiceprezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, dr Grzegorz Stunża – prezes Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej, Magdalena Bigaj – prezeska Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa. dr Konrad Ciesiołkiewicz – prezes Fundacji Orange.

(GN)

Sprawdzian dla dorosłych. Dr Konrad Ciesiołkiewicz: Jak wspierać podmiotowość i prawa dziecka dzisiaj?