31 Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku z Orkiestrą zagrają też nauczyciele (pierwsze zbiórki)

W ramach III edycji akcji “Nauczyciele grają dla WOŚP” 65 belfrów podzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą podczas prelekcji, które odbędą się od 22 do 28 stycznia w specjalnej grupie na Facebooku, a cała zebrana kwota zostanie przekazana na rzecz WOŚP. Nauczyciele organizują też inne zrzutki. Trwa wielkie odliczanie do 31 finału, który odbędzie się 29 stycznia pod hasłem “Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Tym razem Fundacja WOŚP będzie zbierała środki na walkę z sepsą.

„Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji nauczycielskiej inicjatywy >>Nauczyciele grają dla WOŚP<<. W tym roku 65 nauczycieli podzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą podczas prelekcji, które odbędą się od 22 do 28 stycznia w specjalnej grupie na Facebooku. Koszt udziału w dwudniowej konferencji to 50 zł – cała kwota zostanie przekazana na WOŚP. Organizator i prelegenci biorą udział w przedsięwzięciu całkowicie za darmo, by wspierać WOŚP” – czytamy w zapowiedzi nauczycielskiej zbiórki na portalu zrzutka.pl.

W skład sztabu organizacyjnego III edycji akcji “Nauczyciele grają dla WOŚP” wchodzą: Katarzyna Drausal, Katarzyna Hobrzyk, Karolina Strógarek, Marcin Michalik, Irmina Żarska, Justyna Zaryczańska. A wśród prelegentów znaleźli się m.in. Anna Konarzewska, Marta Florkiewicz-Borkowska, prof. Roman Leppert, Katarzyna Włodkowska. Program prelekcji można znaleźć tutaj

Nauczyciele organizują też inne zrzutki. Siedem polonistek przygotowało 20 pomysłów na „aktywne lekcje polskiego”. Wystarczy wrzucić dowolną kwotę do eskarbonki, która zasila środki 31 Finału WOŚP by otrzymać publikację. Więcej informacji o zbiórce tutaj

„Podobnie jak rok temu Digitalni i kreatywni-nauczyciele z pasją oraz przyjaciele grają razem na rzecz WOŚP. 3 dni-24 inspiracje na żywo w grupie oraz platformie Clickmeeting. W grupie będzie można też się zapisać na WOŚPowego e-booka z nagraniami oraz materiałami dodatkowymi. Dołącz do Nas! Razem zrobimy WOŚPowy hałas!” – czytamy w zapowiedzi kolejnej zbiórki.

Do kolejnego finału WOŚP przygotowuje się też Zyta Czechowska, Nauczyciel Roku 2019.

W najbliższych dniach pojawią się zapewne kolejne nauczycielskie inicjatywy wspierające Orkiestrę.

(GN)

Już 29 stycznia odbędzie się 31 Finał WOŚP. W tym roku środki będą zbierane na walkę z sepsą

Orkiestra znów zagrała na rekord!