80 tys. zł na nagrody dla mazowieckiej kurator oświaty i jej zastępców. „Bezwstydni”

Mazowiecka Kurator Oświaty oraz jej zastępcy otrzymali w ubiegłym roku łącznie 80 tys. zł nagród – wynika z informacji udzielonej posłankom KO Kindze Gajewskiej i Krystynie Szumilas przez Urząd Wojewódzki. „80 000 zł dodatkowych wypłat w roku pandemii, kiedy szkoły były zamknięte. Bezwstydni” – komentuje na Twitterze Gajewska.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w piśmie do posłanek KO Aleksandry Gajewskiej i Krystyny Szumilas poinformował, że w ubiegłym roku do Mazowieckiej Kurator Oświaty Aurelii Michałowskiej trafiły dwie nagrody po 15 tys. zł każda.

Michałowska pełni tę funkcję od 2016 r., była powołana przez ówczesną minister Annę Zalewską. Zanim objęta to stanowisko, przez 7 lat była dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 4 im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Radomiu. W latach 2007-2009 pełniła funkcję zastępczyni dyrektora Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Radomiu. Była również wizytatorem radomskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie. W 2018 r. startowała z list PiS do sejmiku województwa mazowieckiego. Rok później kandydowała z ramienia Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu, bez powodzenia.

Mazowiecka kurator znana jest gównie z tego, że domagała się wycofania w szkołach warsztatów z edukacji seksualnej. Z kolei w okresie strajków kobiet chciała wiedzieć, jakie działania wychowawcze podejmą dyrektorzy szkół wobec uczennic i uczniów, którzy dołączyli do protestów.

Dwie nagrody po 13 tys. zł przyznano I Mazowieckiej Wicekurator Oświaty Dorocie Skrzypek, a II Mazowieckiemu Wicekuratorowi Oświaty Krzysztofowi Wiśniewskiemu – dwie po 12 tys. zł. Skrzypek przed objęciem funkcji w kuratorium także startowała z list PiS w wyborach do Sejmu.

(JK, GN)

Fot:YouTube

Kuratorki oświaty z Krakowa i Warszawy ostrzegają przed strajkami kobiet i „tęczowym piątkiem”. Apele do dyrektorów