X Bałtycka Olimpiada Geograficzna – sześć medali dla polskich uczniów. Gratulujemy!

„Zakończyły się naukowe zmagania w ramach IX Bałtyckiej Olimpiady Geograficznej (Baltic iGeo), które w tym roku odbywały się w stolicy Estonii. Polscy uczniowie przywieźli z zawodów sześć medali (jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe). Otrzymali tym samym przepustkę do kolejnego etapu przygotowań – Międzynarodowej Olimpiady Geograficznej (iGeo)” – podało na swojej stronie MEiN.

Złoty medal i 2. miejsce zdobył Maciej Jankowski. Srebro otrzymali: Aniela Pimpicka, Nikodem Doroba i Jakub Cieślik. Brązowymi krążkami zostali nagrodzeni: Jacek Jędraszko i Jakub Pańczak.

Bałtycka Olimpiada Geograficzna odbywa się od 2014 r. Dotychczas jej gospodarzami były: Łotwa, Litwa, Rosja i Polska. Oprócz samodzielnych zawodów inicjatywa stanowi także etap przygotowawczy do udziału w Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej (International Geography Olympiad, iGeo). Polacy po raz pierwszy wzięli udział w Baltic iGeo w 2015 r.

Polska drużyna została wyłoniona w zawodach Olimpiady Geograficznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Geograficzne.

O sukcesie polskiego ucznia poinformował też dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema.

„W konkursie w Pekinie poprzedzającym 64 Międzynarodową Olimpiadę Matematyczną która za tydzień ma miejsce w Japonii Polak Konstanty Smolira zdobył maksymalny wynik – 42 punkty. Tym samym jest JEDYNĄ osobą spoza Chin, która tego dokonała. Parę dni wcześniej Konstanty został zwycięzcą Matematycznego Pucharu Europy (European Mathematical Cup). Jako jedyny rozwiązał bezbłędnie wszystkie zadania i zdobył złoty medal – I miejsce w Europie. Konstanty pochodzi z Lublina i jest licealistą. To jest nasza przyszłość” – podał na Twitterze dr Kawecki.

Wspaniała wiadomość! Gratulujemy!

Fot: MEiN/Olimpiada Geograficzna

(GN)

Ankieta Głosu. Zapraszamy do głosowania!

Nauczycielu, jak spędzasz w tym roku wakacyjny urlop?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

MEiN przypomina harmonogram olimpiad międzynarodowych 2023. Wśród zawodników nie zabraknie polskich uczniów

Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema: Skupiamy się na „czarnej” stronie technologii