Akcja „Kartka dla Medyka” podbija sieć. Coraz więcej uczniów dziękuje w ten sposób służbie zdrowia za walkę z koronawirusem

Niedawno pisaliśmy w Głosie o akcji Zyty Czechowskiej i Jolanty Majkowskiej, nauczycielek z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku, „Kartka dla Medyka”, która ma być formą podziękowania dla personelu medycznego za walkę z koronawirusem. Akcja cieszy się coraz większym odzewem, a w sieci powstają bliźniacze inicjatywy.

Do akcji przystąpili m.in. uczniowie V liceum im. Romualda Traugutta w Radomiu. „Chcemy wyrazić wdzięczność i okazać szacunek dla wszystkich zawodów medycznych i ukazać potrzebę kształcenia się młodzieży w tym kierunku oraz wzbudzić refleksję nad ochroną własnego zdrowia” – czytamy na Facebooku szkoły.

AKCJA KARTKA DLA MEDYKAUczniowie i nauczyciele V LO dziękują i wspierają Służbę Zdrowia w czasie pandemii koronawirusa….

Opublikowany przez V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta Środa, 1 kwietnia 2020

 

„Jesteśmy nauczycielami wychowania przedszkolnego w Przedszkolu nr 7 >>Janka Wędrowniczka<<w Śremie. W naszej placówce zorganizowałyśmy akcję „Przedszkolaki dziękują służbom”. Jej celem jest podziękowanie wszelkim służbom, które pomagają nam w czasie trudnej sytuacji epidemiologicznej. Mamy zdjęcia dzieci z laurkami, które wykonały wspólnie z rodzicami w domu – wspierając akcję >>zostań w domu<<” – czytamy w innym wpisie przesłanym do redakcji. Dołączono do niego filmik.

Dyrekcja przedszkola, pracownicy oraz przedszkolaki z Janka Wędrowniczka dziękują wszystkim służbom! Choć jesteśmy jeszcze mali wiemy, że dzieje się coś złego. Każdego dnia zostajemy w naszych domach dla naszego bezpieczeństwa. Dziś pragniemy podziękować WSZYSTKIM SŁUŻBOM za Wasze poświęcenie i zaangażowanie. Nasze małe serca ofiarują Wam te laurki. Narażacie się dla bezpieczeństwa całego społeczeństwa, wiemy, że zawsze będziecie dla nas! Dziś możemy powiedzieć tylko DZIĘKUJEMY i z niepokojem czekać co będzie dalej. Dobrego dnia dla wszystkich!Podziękowania składamy dzieciom i rodzicom za przygotowanie laurek oraz nauczycielkom za udział w akcji „Podziękowanie służbom"

Opublikowany przez Przedszkole Janka Wędrowniczka w Śremie Czwartek, 2 kwietnia 2020

 

O zainteresowaniu taką formą wsparcia pracowników służby zdrowia w walce z koronawirusem świadczy liczba udostępnień informacji o inicjatywie nauczycielek z Kowanówka oraz entuzjastyczne komentarze na Facebooku Głosu Nauczycielskiego i ZNP. Część komentarzy i całą paletę kartek z podziękowaniami można znaleźć poniżej.

“Wykorzystajmy ten czas na rozmowy, debaty, wypowiedzi, rysunki, a nawet wypracowania na temat pracy lekarzy,…

Opublikowany przez ZNP Sobota, 4 kwietnia 2020

(JK, GN)