Andrzej Radzikowski nowym szefem OPZZ. Wygrał w pierwszej turze

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych ma nowego przewodniczącego. Głosami członków Rady OPZZ został nim Andrzej Radzikowski, który do tej pory pełnił funkcje wiceprzewodniczącego OPZZ. Wyboru nowego szefa dokonano już w pierwszej turze głosowania.

Od 1978 r. Andrzej Radzikowski należy do ZNP. Przeszedł wszystkie szczeble organizacyjne od prezesa ogniska, poprzez prezesa oddziału i okręgu do członka Prezydium Zarządu Głównego.

Wybór nowego przewodniczącego w OPZZ stał się konieczny po tym jak w maju br. nagle zmarł wieloletni lider centrali związkowej Jan Guz.

Startowało trzech kandydatów. Poza Andrzejem Radzikowskim, którego popierał macierzysty ZNP, wiceprzewodniczący OPZZ Piotr Ostrowski, którego wspierał jego związek, a więc „Konfederacja Pracy” oraz były poseł Ryszard Zbrzyzny, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego, którego popierał jego związek oraz branża górnictwa.

O wyborach w OPZZ pisaliśmy tutaj:

W środę wybory nowego szefa OPZZ. Kto stanie na czele największej centrali związkowej?

Oficjalną biografię nowego przewodniczącego można znaleźć tutaj.

Przed wyborami nowego przewodniczącego w siedzibie Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, odbyła się uroczystość nadania jednej z sal imienia zmarłego w maju br. Jana Guza.

W uroczystości poza członkami Rady uczestniczyli pracownicy OPZZ. Gośćmi honorowymi na uroczystości była rodzina śp. Jana Guza: żona, córka i syn. W trakcie uroczystości krótkie wspomnienie o przewodniczącym OPZZ i jego zasługach dla dialogu społecznego wygłosił Andrzej Radzikowski. Pamiątkową tablicę odsłoniła córka zmarłego przewodniczącego OPZZ Justyna.

Więcej można przeczytać tutaj.

(JK, GN)

Fot: OPZZ