Angela Merkel: Brytyjska mutacja niebezpieczna dla dzieci

Brytyjska mutacja koronawirusa jest bardziej niebezpieczna dla młodych ludzi niż “zwykły” wirus – ostrzegła kanclerz Niemiec Angela Merkel

Kanclerz Niemiec przedstawiła parlamentarzystom sytuację pandemiczną w kraju. Jej zdaniem, największym zagrożeniem jest w tej chwili wariant brytyjski koronawirusa – B117, który rozprzestrzenia się dużo łatwiej niż “normalny” wirus. Jest też bardziej niebezpieczny dla zakażonych. Także dzieci.

– Brytyjski mutant, i to jest różnica w stosunku do wiosny ub.r., okazał się bardziej niebezpieczny dla dzieci i młodzieży. Musimy więc umieścić ochronę szkół na szczycie naszych priorytetów, w większym stopniu niż w przypadku pierwotnego wirusa – oceniła Angela Merkel.

Angela Merkel wspólnie z premierami landów zdecydowała o wydłużeniu lockdownu i wprowadzenia tzw. twardej blokady w czasie Wielkanocy. Rząd federalny i stanowe chcą rozszerzyć testowanie na koronawirusa dla uczniów, nauczycieli i opiekunów i dążą do “jak najszybszego przeprowadzania dwóch testów tygodniowo”. W sondażu przeprowadzonym przez ośrodek YouGov na pytanie o zamknięcie szkół i przedszkoli w Niemczech 52 procent badanych odpowiedziało „raczej tak” albo „zdecydowanie tak”.

Niemcy: Tzw. twardy lockdown przedłużony do 18 kwietnia. Większość badanych opowiada się za zamknięciem szkół i przedszkoli

(PS, GN)