Ankieta Głosu. Czy uczniowie z Ukrainy powinni zostać zwolnieni z obowiązkowego egzaminu ósmoklasisty?

Czy uczniowie – uchodźcy wojenni z Ukrainy powinni zostać zwolnieni z obowiązkowego egzaminu ósmoklasisty? – pytamy w najnowszej ankiecie internetowej Głosu Nauczycielskiego.

„Zwracamy się z prośbą o pilną interwencję w sprawie egzaminów zewnętrznych przewidzianych dla uczniów i uczennic z doświadczeniem uchodźczym, a zwłaszcza w sprawie obowiązku przystąpienia przez nich do egzaminu ósmoklasisty” – czytamy w opublikowanym niedawno liście otwartym nauczycieli, ekspertów, aktywistów do premiera oraz liderów partii politycznych.

„Jako sygnatariusze i sygnatariuszki tego listu domagamy się podjęcia wszelkich możliwych działań i wykorzystania wszystkich dostępnych Państwu narzędzi, aby egzamin po ósmej klasie został odwołany lub przeprowadzony na odrębnych zasadach” – zwracają się do polityków autorki i autorzy listu, wśród nich m.in. przedstawiciele ZNP i innych organizacji, laureaci Konkursu Nauczyciel Roku, uczestnicy wielu inicjatyw nauczycielskich i edukacyjnych.

W ankiecie Głosu pytamy zatem nauczycieli odwiedzających naszą stronę:  Czy należy zwolnić uczniów z Ukrainy z obowiązkowego egzaminu ósmoklasisty?

Zapraszamy do głosowania w naszej ankiecie:

Czy uczniowie - uchodźcy wojenni z Ukrainy powinni zostać zwolnieni z obowiązkowego egzaminu ósmoklasisty?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

“Domagamy się podjęcia wszelkich możliwych działań”. Apel o odwołanie egzaminu ósmoklasisty dla uczniów z Ukrainy

Katarzyna Spychała: Dzieciom z Ukrainy pokazujemy przykładowe arkusze egzaminacyjne sprzed lat