Ankieta Głosu. Luzowanie obostrzeń w oświacie. Wątpliwości: czy nie jest za wcześnie?

Nauczycielu, jak oceniasz decyzję o częściowym luzowaniu obostrzeń antycovidowych w oświacie? – zapytaliśmy w naszej ankiecie po pierwszych decyzjach w tej sprawie ogłoszonych 21 kwietnia br. Wyniki? Blisko połowa z prawie 2 tys. uczestników ankiety zaleca ostrożność w otwieraniu oświaty (za wcześnie na powrót uczniów). Ale wielu głosujących ma inne zdanie – popierają pełne otwarcie i przywrócenie zajęć stacjonarnych.

Pytanie w naszej ankiecie zadaliśmy jeszcze przed ogłoszeniem decyzji o stopniowym przywracaniu zajęć stacjonarnych od maja br. Zanim rząd zdecydował się na szersze otwarcie w oświacie, 21 kwietnia br. zapadła decyzja o wprowadzeniu tzw. hybrydy w klasach I-III w 11 województwach. W rezultacie od poniedziałku 26 kwietnia br. część uczniów klas I-III w 11 regionach wróciło do sal lekcyjnych. W tym czasie trwało głosowanie w naszej ankiecie – chcieliśmy poznać opinie nauczycieli na temat znoszenia lockdownu w edukacji.

Głosy w ankiecie zbieraliśmy przez cały tydzień, od 21 kwietnia do 29 kwietnia br. Wyniki? 46 proc. z niemal 2 tys. uczestników ankiety zaleca ostrożność w otwieraniu oświaty (za wcześnie na powrót uczniów). Ale nie brakuje także zwolenników przywrócenia zajęć stacjonarnych (28 proc.), którzy oceniali decyzje o edukacji hybrydowej w klasach I-III jako zbyt zachowawcze. Pozytywnie decyzje z 21 kwietnia oceniło w sumie 21 proc. głosujących, przy czym część uznało, że tzw. hybryda powinna objąć cały kraj, a nie tylko 11 województw.

Oto wyniki głosowania w naszej ankiecie:

Nauczycielu, jak oceniasz decyzję o wprowadzeniu w 11 województwach nauki w systemie hybrydowym w klasach I-III?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

W ankiecie na www.glos.pl w dniach 21-29 kwietnia br. oddano 1984 głosy

Od poniedziałku edukacja zdalna tylko w 5 województwach

Rząd ma plan znoszenia lockdownu w szkołach. Od 29 maja cała oświata ma pracować stacjonarnie