A. Zalewska ostatecznie przepadła w konkursie na Osobowość Roku 2019. Dolnoślązacy nie docenili jej reformy edukacji

Już wiadomo, że Anna Zalewska, była szefowa MEN nie zostanie uhonorowana tytułem Osobowość Roku 2019 w kategorii polityka, samorządność i społeczność lokalna w plebiscycie „Gazety Wrocławskiej”. Choć obecna europosłanka PiS chwaliła się w mediach społecznościowych, że wygrała wałbrzyski etap konkursu, to już na szczeblu wojewódzkim przepadła.

Była szefowa MEN, która została nominowana w plebiscycie za wprowadzenie reformy w krajowym szkolnictwie zajęła dopiero 6 miejsce na Dolnym Śląsku. Przegrała m.in. z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem, Wiolettą Palczewską, dziekanem Wydziału Nauk Medycznych i Technicznych Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, Krzysztofem Kubowem, szefem gabinetu politycznego Mateusza Morawieckiego z Lubina i kilkoma dolnośląskimi radnymi.

Co ciekawe przy nazwisku Zalewskiej widnieje tylko 8 głosów więcej niż uzbierała ich na etapie konkursu w Wałbrzychu. W mieście dostała 524 głosy, a w całym województwie dolnośląskim 532. Wyniki etapu wojewódzkiego znajdują się tutaj.

Wygląda na to, że nie pomogło jej nagłośnienie swojego startu w mediach społecznościowych. „Szanowni Państwo, dzięki Państwa głosom wygrałam wałbrzyski etap Plebiscytu Osobowość Roku, organizowanego przez Gazetę Wrocławską. Otrzymałam 524 głosy, zostawiając konkurentów daleko w tyle. Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i motywacja do dalszych działań na rzecz poprawy życia mieszkańców mojego okręgu. Za każdy oddany głos serdecznie dziękuję i proszę o wsparcie w zaczynającym się 21 lutego etapie wojewódzkim” – tak chwaliła się na Facebooku Zalewska.

🥇Szanowni Państwo, dzięki Państwa głosom wygrałam wałbrzyski etap Plebiscytu Osobowość Roku, organizowanego przez Gazeta…

Opublikowany przez Anna Zalewska Środa, 19 lutego 2020

 

Wynikiem na etapie wojewódzkim już się nie pochwaliła. A nagrody rzeczowe – zgodnie z regulaminem zgarnia tylko pierwsza trójka finalistów wojewódzkich. Zwycięzca, czyli Jacek Sutryk awansuje do ogólnopolskiego Plebiscytu Osobowość Roku 2019 Polska Press – grupy, która wydaje w całej Polsce 20 dzienników regionalnych, w tym „Gazetę Wrocławską”.

(JK, GN)

To nie żart. Anna Zalewska nominowana w plebiscycie na Osobowość Roku 2019 za reformę edukacji