To nie żart. Anna Zalewska nominowana w plebiscycie na Osobowość Roku 2019 za reformę edukacji

„Szanowni Państwo, dzięki Państwa głosom wygrałam wałbrzyski etap Plebiscytu Osobowość Roku, organizowanego przez Gazetę Wrocławską. Otrzymałam 524 głosy, zostawiając konkurentów daleko w tyle. Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i motywacja do dalszych działań na rzecz poprawy życia mieszkańców mojego okręgu. Za każdy oddany głos serdecznie dziękuję i proszę o wsparcie w zaczynającym się 21 lutego etapie wojewódzkim” – napisała na Facebooku Anna Zalewska, była minister edukacji.

Zalewska, która odeszła z rządu 4 czerwca 2019 roku po zdobyciu mandatu europosłanki (w MEN zastąpił ją Dariusz Piontkowski) została nominowana za „wprowadzenie reformy w krajowym szkolnictwie”. Startuje w kategorii „polityka, samorządność i społeczność lokalna”.

🥇Szanowni Państwo, dzięki Państwa głosom wygrałam wałbrzyski etap Plebiscytu Osobowość Roku, organizowanego przez Gazeta…

Opublikowany przez Anna Zalewska Środa, 19 lutego 2020

Jak czytamy na stronie „Gazety Wrocławskiej” zwycięzców plebiscytu poznamy 11 marca. „Kapituła i Czytelnicy zgłosili ponad 1300 osób! W naszym plebiscycie chcemy wspólnie z Czytelnikami docenić Dolnoślązaków, którzy w minionym roku wyróżnili się sukcesami. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zdobędą tytuł Osobowość Roku 2019” – uzasadnia redakcja.

Pod wpisem Anny Zalewskiej na Facebooku, w którym pochwaliła się poparciem w plebiscycie na osobowość roku zawiązała się emocjonalna dyskusja.

„Gratulacje a przede wszystkim podziękowania za reformę szkolnictwa, to była tytaniczna praca” – napisała jedna z internautek.

>>„Zapraszam do swojej szkoły z tymi życzeniami”

>> „Ma pani wnuki? Może warto byłoby z nimi porozmawiać o szkole. A najlepiej z ich rodzicami i nauczycielami. Proszę się nie wypowiadać w sprawach, które pani nie dotyczą”

>> „I tytaniczne dzieło zniszczenia”

(JK, GN)

ZNP przygotowało świadectwo dla Anny Zalewskiej. “Nie otrzymała promocji do następnej klasy”

Sejm Dzieci i Młodzieży. Uczniowie bez litości dla minister Zalewskiej i reformy edukacji

Prof. Robert Alberski: „Jedynka” dawała Annie Zalewskiej mandat niemal z automatu