Austria: Do szkół wrócił obowiązek noszenia maseczek. Dotyczy także najmłodszych uczniów

Do austriackich szkół wrócił od wtorku obowiązek noszenia masek FFP2. Dotyczy nie tylko, jak dotychczas, klas wyższych, ale też uczniów szkół podstawowych i młodszych dzieci.

Jak poinformował dziennik „Kurier” nowe zasady dla szkół obowiązują od wtorku do soboty 27 listopada. Do tej pory uczniowie młodszych klas zwolnieni byli z obowiązku posiadania masek, ale będą oni mogli nosić najprostsze maseczki medyczne.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni w szkołach oprócz planowych lekcji nie będą się mogły odbywać żadne inne wydarzenia (wycieczki, zebrania, dodatkowe zajęcia) – poinformowało ministerstwo edukacji.

Wywiadówki i spotkania rodziców z nauczycielami będą organizowane wyłącznie zdalnie lub przekładane na późniejszy termin. Testy na Covid-19 dla uczniów, wykonywane trzy razy w tygodniu, pozostaną obowiązkowe i dotyczyć będą także dzieci zaszczepionych.

Zaostrzone środki bezpieczeństwa zostały przyjęte przez związek nauczycieli z zadowoleniem – podkreśla „Kurier”.

Związek nauczycieli zaznaczył, że szkołom „potrzebne jest też zewnętrzne wsparcie” i zaapelował do uczniów i ich rodzin o skorzystanie z ofert szczepień, a także do nauczycieli, by przyjęli przypominające dawki szczepień. „Mamy nadzieję, że wszystkie te środki szybko przyniosą skutek. Jeśli jednak sytuacja nie zacznie się uspokajać, konieczne będzie wprowadzenie dalszych restrykcji” – dodał związek.

Przypomnijmy, że w Austrii obowiązuje ogólnokrajowy lockdown dla osób niezaszczepionych przeciwko Covid-19 lub nie będących ozdrowieńcami. Przepisy zostały zatwierdzone przez rząd federalny. Blokada nie dotyczy  pracy szkół. 

(PAP, JK)

Austria : W poniedziałek rozpoczął się ogólnokrajowy lockdown dla niezaszczepionych. Nie dotyczy pracy szkół