Bon turystyczny. Jest termin na składanie wniosków o 500 zł na wakacje dla dzieci

Od 31 lipca rodzice dzieci do 18 roku życia będą mogli korzystać z bonu turystycznego. Bony dostaną SMS-em w postaci kodu. Od 25 lipca ma ruszyć rejestracja firm.

„Od 31 lipca 2020 rodzice dzieci do 18. roku życia będą mogli rejestrować się w systemie PUE ZUS i składać wnioski o przyznanie bonu turystycznego” – poinformował wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

Zaznaczył, że od 25 lipca będą mogli rejestrować się za pośrednictwem PUE ZUS, na liście podmiotów turystycznych, przedsiębiorcy zainteresowani przystąpieniem do programu Polski Bon Turystyczny.

„Lista ta będzie udostępniona na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej” – wskazał Gut-Mostowy. Zapewnił, że pierwsze przelewy do przedsiębiorców turystycznych, którym klienci zapłacili za usługi bonem, „nastąpią najpóźniej w ciągu 14 dni”.

Za pomocą bonu będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Obsługa bonu będzie odbywać się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Aby skorzystać z bonu, należy posiadać profil na PUE. Profil można założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej.

(JK, GN)

Już wkrótce będzie można zapłacić bonem turystycznym za wakacyjny wypoczynek dziecka. Prezydent podpisał ustawę