„Chcesz żeby Twoje dziecko było dobrze wykształcone?” ZNP w Szczecinie o problemach nauczycieli poinformuje na billboardach

W ramach pogotowia protestacyjnego i kampanii informacyjnej ZNP – 3 października – w ruchliwych punktach Szczecina zawisną billboardy z hasłami opisującymi problemy oświaty i zawodu nauczyciela. Kampanię przygotował, zlecił i pokrył ze składek członkowskich oddział ZNP w tym mieście.

„Chcesz żeby Twoje dziecko było dobrze wykształcone? Jak ? Tylko w Szczecinie w tym roku odeszło z pracy 389 nauczycieli!” – to jedno z bijących po oczach haseł, które ma zwracać uwagę na problemy zawodu. Na billboardach znajdzie się kilka różnych komunikatów z istotnymi dla nauczycieli przesłaniami.

Jak poinformowała Głos Teresa Mądry,  prezes Oddziału ZNP w Szczecinie, na początek w newralgicznych punktach miasta pojawią się cztery billboardy (jeden mobilny i trzy stacjonarne)  z hasłami opisującymi problemy zawodu nauczyciela, które mają przykuć uwagę mieszkańców miasta. Jeden z billboardów zawiśnie np. przy szczecińskim magistracie.

– Uznaliśmy, że na billboardach poinformujemy o takich problemach zawodu nauczyciela, które za chwilę staną się albo już się stają problemami rodziców i uczniów. Chodziło nam o to, by pokazać, że są to nasze wspólne problemy – tłumaczy Teresa Mądry. – Kampanię przygotowaliśmy w ramach akcji informacyjnej oraz pogotowia protestacyjnego ZNP i finansujemy z naszych składek członkowskich. Ale to dopiero początek. Planujemy też akcję plakatową i ulotkową w szkołach, na przystankach, w miejskim transporcie publicznym – dodaje.

O szczegółach akcji zarząd ZNP w Szczecinie poinformuje na konferencji prasowej w październiku.

(JK, GN)

Fot: ZNP Szczecin (billboard-wizualizacja)

W Warszawie powstanie protestacyjne Edukacyjne Miasteczko. Będzie pikieta w stolicy i różne akcje protestacyjne w regionach