CKE: Informacja o kolejnych działaniach związanych z wdrażaniem egzaminu maturalnego w Formule 2023

Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że próbne matury przed egzaminem w 2024 roku odbędą się w terminie od 6 do 8 grudnia 2023 r.

Jak czytamy w informacji dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 13 listopada 2023 r. o kolejnych działaniach związanych z wdrażaniem egzaminu maturalnego w Formule 2023 w dniach 6–8 grudnia 2023 r. odbędzie test diagnostyczny z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym (tzw. „matura próbna”) oraz badanie diagnostyczne na próbie reprezentatywnej

Harmonogram wygląda następująco:

>> 6 grudnia br. (środa), godz. 9:00 – język polski na poziomie podstawowym (240 minut)

>> 7 grudnia br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka na poziomie podstawowym (180 minut)

>> 8 grudnia br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne na poziomie podstawowym, tj. język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język rosyjski, język włoski (120 minut).

Szczegółowa informacja o teście diagnostycznym znajduje się tutaj

CKE przypomina, że przeprowadzenie matury próbnej jest dobrowolne. Szkoła, która zdecyduje się na takie rozwiązanie powinna jednak przeprowadzić maturę próbną w taki sposób, jak będzie przeprowadzony egzamin główny w maju 2024 roku.

Wyniki badania diagnostycznego przeprowadzonego w grudniu 2023 r. wraz ze wskazówkami egzaminatorów dla maturzystów i nauczycieli zostaną ogłoszone w lutym 2024.

Pełna informacja CKE i ważne terminy związane z wdrażaniem egzaminu maturalnego w Formule 2023 do końca br. znajdują się tutaj

(GN)

Jak ulepszyć system sprawdzania egzaminów maturalnych? CKE odpowiada RPO