CKE: Wyniki egzaminów w piątek 14 czerwca

W związku z nowelizacją rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego podpisanego w środę przez szefa MEN Dariusza Piontkowskiego zaktualizowany został harmonogram egzaminów w 2019 r. Uczniowie otrzymają zaświadczenie o wynikach ze świadectwem, 19 czerwca. Wyniki egzaminów będą znane 14 czerwca, czyli w piątek.

O tym, że minister Piontkowski podpisał rozporządzenie „Wakacje plus” niemal przed ostatnim dzwonkiem w szkołach pisaliśmy tutaj.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik poinformował w specjalnym komunikacie, że wyniki egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty, przeprowadzonych w kwietniu i czerwcu 2019 r., zostaną ogłoszone w najbliższy piątek – 14 czerwca.

Uczniowie otrzymają informacje o wynikach, jakie uzyskali, od dyrektorów szkół, do których uczęszczają. „Uczniowie III klasy gimnazjum będą mogli również sprawdzić wyniki, jakie uzyskali z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, w systemach informatycznych prowadzonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne” – napisał Smolik. Wyniki będą dostępne w systemach informatycznych od godz. 10.

Uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej będą mogli sprawdzić wyniki, jakie uzyskali z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU (wyniki.edu.pl).

Zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego lub egzaminu ósmoklasisty zostanie  przekazane każdemu uczniowi w dniu zakończenia roku szkolnego (19 czerwca br.) razem ze świadectwem ukończenia szkoły.

„Wyniki ogólnopolskie zostaną ogłoszone podczas briefingu prasowego 14 czerwca br., w którym udział wezmą Minister Edukacji Narodowej oraz dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej” – napisał Smolik.

Cały komunikat CKE można przeczytać tutaj.

(JK, GN)