Czarnek powołał przy MEiN radę ds. edukacji uchodźców. Kto w niej zasiada? Zalewska, Legutko, Stachowiak-Różecka

Szef MEiN Przemysław Czarnek powołał Radę do spraw Edukacji Uchodźców. Rada będzie analizowała sytuację uchodźców w polskich szkołach. Minister nie ukrywa nawet, że w skład rady powołał osoby, do których ma „stuprocentowe zaufanie”. Przyznał, że w radzie nie ma miejsca dla przedstawicieli opozycji.

Zasiedli w niej za to między innymi byli ministrowie Anna Zalewska, Ryszard Legutko i Michał Seweryński oraz posłanki PiS: Mirosława Stachowiak-Różecka (szefowa sejmowej komisji edukacji) i Teresa Wargocka (była wiceminister edukacji). Kto jeszcze? W wywiadzie dla PAP minister wymienił też prezydentów Stalowej Woli, Chełma i Zamościa oraz kuratorów.

Według Czarnka rada będzie się spotykać się raz w tygodniu w sposób zdalny i dyskutować na temat pojawiających się problemów oraz sposobów ich rozwiązania.

Pytany, czy nie obawia się z Rada ds. Edukacji Uchodźców może skończyć jak z rada ds. COVID-19 przy premierze, odparł, że nie obawia się „gdyż do rady powołuję tych, do których mam absolutne, stuprocentowe zaufanie i z którymi na bieżąco współpracuję na rozmaitych płaszczyznach edukacji i szkolnictwa wyższego”.

(JK, GN)

Czarnek: Do polskich szkół trafiło już 24 tys. dzieci uchodźczych, to lawinowo rośnie