Czarnek: „This War of Mine” i „Gra szyfrów” w tym roku trafią do podstawy programowej

Gra „This War of Mine” stworzona przez 11 Bit Studios, oraz „Gra szyfrów” autorstwa IPN jeszcze w tym roku zostaną wpisane do podstawy programowej jako treści rekomendowane. Zmiany w liście lektur zapowiedział na konferencji minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Zdaniem ministra „This War of Mine” jest grą dla osób pełnoletnich, stąd będzie częścią podstawy programowej w szkołach ponadpodstawowych, w ostatnich klasach. Zaznaczył, że „Gra szyfrów” będzie dostępna również dla młodszych uczniów.

– To kolejny etap unowocześniania polskiej szkoły – ogłosił Czarnek. Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech Justyna Orłowska powiedziała, że 80 proc. dorosłych Polaków gra w gry, a na świecie jest to 3 mld osób.

– Dlatego kolejnym krokiem, który może być elementem wspierającym rozwój sektora gier wideo w Polsce może być właśnie także edukacja – zaznaczyła. Orłowska zaprosiła polskich producentów gier komputerowych, mających w swoim portfolio gry o walorach edukacyjnych, do zgłaszana się do programu i włączenia ich do podstaw programowych.

Gry można pobrać bezpłatnie tutaj.

(JK, GN)

Fot: gov.pl

Rusza pilotaż wykorzystania gier komputerowych i wideo w nauczaniu szkolnym

Premier Morawiecki zapowiada: Większy wpływ rodziców na program nauczania i „gry komputerowe w kanonie lektur”