Czarnek z garnkiem na głowie. Minister edukacji ma w Gdańsku swój mural

Na terenach postoczniowych w Gdańsku powstał mural przedstawiający ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka z garnkiem na głowie. To już kolejna praca artysty Mariusza Warasa, który komentuje za pomocą murali bieżące wydarzenia polityczne.

Tym razem na muralu streetartowego artysty pojawił się minister edukacji Przemysław Czarnek, który ma na głowie garnek, a za plecami napis: EDUKACJA. Mural podziwiać można na Stoczni Cesarskiej. Więcej zdjęć tutaj.

O Mariuszu Warasie już wcześniej było głośno za sprawą ogromnych portretów polskich polityków: muralu przedstawiającego m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (jako cezara), ministra kultury Piotra Glińskiego (jako faraona), czy Antoniego Macierewicza (w roli „małego modelarza” ). Artysta nie oszczędził też białoruskiego dyktatora Aleksandrar Łukaszenki.

Mariusz Waras jest absolwentem ASP w Gdańsku, wykładowcą Malarstwa i Nowych Mediów w Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie na kierunku Malarstwo prowadzi autorską Pracownię Obrazu i Street Artu.

(JK, GN)

Fot: Mariusz Waras/Facebook

Prawie 90 tys. podpisów pod petycją w sprawie dymisji Czarnka. Petycja trafi we wtorek do premiera