Czarnek zaprosił Kukiza na zebranie kuratorów. Do szkół trafi broszura mająca poprawić wynik PiS w wyborach

Minister edukacji Przemysław Czarnek chce, by kuratorzy i szkoły promowały broszurę przygotowaną przez jego kolegę z list wyborczych PiS Pawła Kukiza. Polityczne, partyjne przedsięwzięcie „środowiska PiS” przedstawione zostało podczas zebrania kuratorów z całej Polski, podczas którego szef MEiN grzmiał o „opozycji totalnej” i „opozycji totalitarnej”.

W ten weekend do Nysy zjechali kuratorzy z całej Polski. Przemysław Czarnek wykorzystał tę okazję do zaprezentowania najnowszej inicjatywy kandydata PiS w wyborach – Pawła Kukiza – czyli broszury zachęcającej do udziału w referendum 15 października br. Jeden z tematów spotkania dotyczył bowiem rozpropagowania w szkołach wspomnianej publikacji.

– Oto powstała i jest już ukończona broszura „Demokracja bezpośrednia”, którą napisał prof. Mirosław Matyja – powiedział szef MEiN prezentując publikację propagowaną przez Kukiza. – Broszura świetnie opracowana, także w formie elektronicznej, która już trafiła do państwa kuratorów, a od poniedziałku będzie również w formie elektronicznej promowana przez państwa kuratorów na zajęcia fakultatywne – dodał.

Agitacja referendalna w szkołach? Przemysław Czarnek rozda broszurę

Czarnek zapewnił, że „nie będzie żadnego obligowania nauczycieli do używania” tej publikacji, ale jednocześnie podkreślił, że broszura powstała pod egidą Kukiza jest „świetnie opracowanym materiałem na temat istoty demokracji bezpośredniej i budowania prawdziwie obywatelskiego społeczeństwa”.

Szef MEiN – w otoczeniu kuratorów – chwalił Pawła Kukiza za to, że „demokracja bezpośrednia to istota jego działalności”.

– My, środowisko PiS, zdecydowaliśmy, że będziemy ten postulat Pawła Kukiza realizować w praktyce. Dziś jest ten dzień, kiedy zaczynamy go realizować w praktyce przekazując tę broszurę również w formie elektronicznej państwu kuratorom – nie ukrywał Czarnek.

Jego zdaniem, broszura ukazała się „w bardzo ważnym momencie”, czyli 3 tygodnie przed wyborami połączonymi z referendum, które ma się stać katalizatorem zwiększającym poparcie dla partii rządzącej. – Opozycja totalna, a tak naprawdę totalitarna, bo kłamstwo za kłamstwem pokrywa następnymi kłamstwami po to, żeby to wcześniejsze nie było już do zdekodefikowania, postanowiła unieważnić referendum zanim się ono odbyło, postanowiła zbojkotować referendum i zniechęcać społeczeństwo do odpowiedzi na cztery kluczowe pytania w ramach demokracji bezpośredniej – grzmiał Czarnek.

Czy w lokalu wyborczym można odmówić głosowania w referendum? Państwowa Komisja Wyborcza wyjaśnia

Paweł Kukiz podziękował Czarnkowi za promocję publikacji oraz wygłosił pean na cześć partii rządzącej, która umieściła go na swoich listach.

– Gdyby ktoś mi powiedział 10 lat temu, że PiS będzie wprowadzało naukę o demokracji bezpośredniej do szkół, że PiS będzie miało w swoim programie zmianę ordynacji wyborczej z partyjnej na mieszaną, to w życiu bym nie uwierzył – oznajmił Kukiz.

– Dlatego musimy wygrać te wybory, by rozpocząć prawdziwe kształcenie młodzieży w zakresie partycypacji, odpowiedzialności za państwo – oświadczył kandydat PiS w wyborach trzymając w rękach broszurę przeznaczoną dla szkół.

Prezydent zarządził wybory

fot. MEiN/X

(PS, GN)