Czarnka nie było, ale w miasteczku edukacyjnym nie brakuje gości. Protestujących wspierają nie tylko zwykli warszawiacy

Miasteczko edukacyjne to nie tylko codzienne panele i dyskusje w gronie związkowców, nauczycieli i ekspertów, ale również goście. Poza warszawiakami, często zwykłymi przechodniami, dla których edukacja jest najważniejsza, protestujących wspierają osoby publiczne: politycy, samorządowcy, artyści. Na specjalnej tablicy przybywa też wpisów gości, którzy wyjaśniają dlaczego edukacja jest dla nich najważniejsza…

Urszula Woźniak, wiceprezes Okręgu Mazowieckiego ZNP, która od soboty jest codziennie w miasteczku edukacyjnym poinformowała na FB o wyrazach wsparcia od rodziców, dziadków i babć odwiedzających codziennie miasteczko tutaj. W środę dyskusji o pomocy psychologiczno-pedagogicznej przysłuchiwała się m.in. Maja Komorowska.

Trudno wymienić wszystkich, ale w ostatnich dniach w miasteczku pojawili się m.in. Nauczyciel Roku 2021 Dariusz Martynowicz i Nauczyciel Roku 2018 Przemysław Staroń, którzy gościli tam także w roli ekspertów Instytutu Strategie 2050.

W miasteczku gościli wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty z Lewicy, szef klubu lewicy Krzysztof Gawkowski, i inni parlamentarzyści Lewicy m.in.: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Maciej Gdula.

Była minister edukacji z PO Krystyna Szumilas i inni parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej: Kinga Gajewska, Barbara Nowacka,  Bartłomiej Sienkiewicz, Dariusz Rosati, Paweł Kowal.

„Mieszkańców” miasteczka wsparli także lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, szef OPZZ Andrzej Radzikowski, wiceszef OPZZ Piotr Ostrowski i Tomasz Zimoch, były komentator sportowy, obecnie poseł z kola Polska 2050.

W niedzielę koncert w miasteczku zagrał Krzysztof Daukszewicz.

W piątek w miasteczku ma się pojawić Randi Weingarten, przewodnicząca amerykańskiego związku zawodowego zrzeszającego nauczycieli –American Federation of Teachers (AFT),

(JK, GN)

Fot: Facebook

Miasteczko edukacyjne, dzień 5. Temat: Pomoc psychologiczno-pedagogiczna i edukacja włączająca