„Czas przyznać, że w szkole najważniejsze nie są egzaminy”. Oddolne ruchy nauczycielskie apelują do ministra Czarnka

„Ze względu na dobro naszych dzieci, naszych uczniów i uczennic nie można dłużej czekać!” – podkreśla Obywatelska Rada Pedagogiczna oddolnych ruchów nauczycielskich i publikuje w mediach społecznościowych postulaty adresowane do szefa MEiN Przemysława Czarnka. „Czas skończyć z uprawianiem propagandy” – apelują takie inicjatywy jak „Nie dla chaosu w szkole”, „Protest z Wykrzyknikiem”, „My Nauczyciele” i „Edukacja w Działaniu”.

Wśród ich postulatów do MEiN znajdują się m.in. przedstawienie planu dla edukacji na najbliższe lata, zmniejszenie wymagań egzaminacyjnych dla kolejnych roczników, zawieszenie czwartej części egzaminu ósmoklasisty, rezygnacja z nowej trudniejszej matury w 2023 roku, odchudzenie podstawy programowej.

Apel został wystosowany w mediach społecznościowych: „Wiemy, że urzędnicy MEiN czytają posty na profilach poświęconych edukacji. Oznaczyliśmy w poście wiele osób, instytucji, mediów. Liczymy na to, że media nagłośnią nasz komunikat i dotrze on do tych, którzy nie rozumieją powagi sytuacji w polskiej oświacie” – czytamy na facebookowym profilu „Nie dla chaosu w szkole”

(JK, GN)

Nauczycielskie grupy na FB wspierają postulaty Strajku Kobiet dotyczące edukacji i domagają się dymisji Czarnka