Dariusz Martynowicz rozpoczął zbiórkę na operację swojego byłego ucznia ze szkoły w Myślenicach. „Jest dzielnym wojownikiem”

„W ramach akcji #influencers4Good chciałbym zaapelować do wszystkich o pomoc mojemu wychowankowi z  Zespół Szkół – Małopolska Szkoła Gościnności Mateusz Chrobak i rozpocząć akcję #sercedlamatiego” – napisał na Facebooku Dariusz Martynowicz, Nauczyciel Roku 2021. Mateusz chce wejść na Czerwone Wierchy, być kucharzem jak Robert Makłowicz, albo komentatorem sportowym, ale ma bardzo chore serce. By żył i spełniał marzenia potrzeba miliona złotych.

„Przemek Staroń napisał, że poza sprzeciwianiem się złu, ważne jest rozcieńczanie słonej wody słodką, zapalanie światła i działanie zamiast pogrążania się w niedasizmie. Zalewanie ludzi miłością, kreatywnością i mądrością. Zalewanie ich po prostu DOBREM. Mamy okazję to zrobić.  Mateusz jest dzielnym wojownikiem. Po nieudanej operacji serca w Polsce, jedyną szansą dla niego, by żyć i spełniać swoje marzenia, czyli zostać komentatorem sportowym i być znanym kucharzem jak Robert Makłowicz, jest leczenie w Bostonie. Niestety kosztuje ono ponad 1 milion złotych. Zbierzmy je, pomóżmy rodzicom i Mateuszowi!” – wzywa Martynowicz.

I instruuje jak to zrobić:

>> Opublikuj cytat z wiersza, piosenki, książki z motywem SERCA.

>> Wpłać minimum 5 zł na zbiórkę dla Mateusza: https://www.siepomaga.pl/mateusz-chrobak

>> Nominuj do akcji przynajmniej kolejnych 5 osób!

Mateusz Chrobak od urodzenia choruje na serce. Parę lat temu przeszedł rozległy zawał. Był leczony w  Polsce i w Niemczech, ale lekarze, którzy się nim zajmowali, nie są w stanie mu już pomóc. Ostatnią szansą dla niego jest operacja w Bostonie – kosztuje ponad milion złotych.

Do zorganizowania zbiórki pieniędzy dla ucznia Martynowicza zainspirowała akcja „Godzina dobra” zainicjowana w czerwcu przez Influencers4Good i Uniwersytet SWPS (Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej).

Jak podkreślają pomysłodawcy i pomysłodawczynie akcji: „Wszystko, co robisz na co dzień, ma wpływ na ŚWIAT, który nas otacza. KAŻDY, niezależnie od płci, wieku, zasięgów i profesji, może zmieniać świat! Każdy może być Twórcą/Twórczynią Zmian! Bądź nim/nią już DZIŚ i Ty!”

Martynowicz nominował do akcji m.im. wielu znanych nauczycieli np. Agnieszkę Jankowiak-Maik, Katarzynę Włodkowską, Annę Konarzewską, Przemysława Staronia, Dawida Łasińskiego.

(GN)

Fot: siepomaga.pl/screen

Kolejne smutne pożegnanie. Dariusz Martynowicz, Nauczyciel Roku 2021: „Odchodzę ze szkoły publicznej po 15 latach pracy”