Deszcz medali dla polskich uczniów na 62 Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej (IMO)

Wprawdzie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio polskim zawodniczkom i zawodnikom na razie nie udało się rozwiązać worka z medalami, to  znakomitymi wynikami mogą się pochwalić polscy uczniowie, którzy zakończyli rywalizację w 62. Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej IMO 2021 w Rosji. Polska reprezentacja zdobyła tam aż sześć medali – złoto i pięć srebrnych.

W dniach 14-24 lipca 2021 r. w Sankt Petersburgu odbywała się 62. Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna (IMO), w której w trybie zdalnym wzięli udział uczniowie i uczennice ze 109 krajów. Więcej informacji o wydarzeniu znajduje pod tym linkiem: www.imo-official.org.  Wyniki Polaków są dostępne poniżej:

Jak zwraca uwagę inicjatywa „Nie dla Chaosu w Szkole” polscy medaliści to w 5/6 absolwenci gimnazjów (wyjątkiem jest jedynie Antek Buraczewski z III LO we Wrocławiu). Radosław Żak jest absolwentem V LO im. Witkowskiego w Krakowie, Juliusz Banecki to uczeń gdańskiego LO Autonomicznego, Łukasz Orski reprezentuje Akademickie LO Politechniki Wrocławskiej, Paweł Gadziński V LO w Bielsku-Białej, a Korneliusz Obarski prywatne Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie.

Polska reprezentacja w konkurencji drużynowej zajęła wysokie 13 miejsce.

(JK, GN)

Fot: Matematyczne Czwartki na UJ/Facebook

MEiN zebrało terminy olimpiad na rok szkolny 2021/2022

Sukcesy polskich uczennic i uczniów na międzynarodowych olimpiadach z informatyki, geografii i fizyki