Do prokuratury trafiło zawiadomienie na premiera i ministrów edukacji. Chodzi o zdalne nauczanie

Rodzice zrzeszeni facebookowej w grupie “Ogólnopolski Strajk Dzieci do szkół!” złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministrów edukacji narodowej – Dariusza Piontkowskiego i Przemysława Czarnka. Skarga dotyczy zamknięcia szkół oraz niedopełnienia obowiązków.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza” doniesienie podpisał i złożył w imieniu rodziców Adam Mazurek, lider Ogólnopolskiego Strajku „Dzieci do szkół!”. Ma nadzieję, ze prokuratura zajmie się sprawą. – Być może następnym krokiem będzie pozew zbiorowy rodziców – zapowiada Mazurek.

Jak czytamy zawiadomienie dotyczy  „niedopełnienia obowiązku przez funkcjonariuszy publicznych – premiera oraz szefów resortu edukacji narodowej, którzy od 11 marca do 25 listopada wielokrotnie podpisywali rozporządzenia w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, tym samym doprowadzając do ograniczenia lub pozbawienia ok. 4,6 mln uczniów edukacji, opieki i wychowania”.

Jak przekonują zgłaszający, „zamykanie szkół jest niezgodne z obowiązującym w Polsce prawem, w tym z Konstytucją, która gwarantuje wszystkim powszechny i równy dostęp do wykształcenia”. Rodzice zwracają też uwagę na dobrostan dzieci.

(JK, GN)

Źródło: wyborcza.pl

Grupa rodziców zarejestrowała protest przed MEN. 22 sierpnia chcą pikietować przeciw zdalnej edukacji