Grupa rodziców zarejestrowała protest przed MEN. 22 sierpnia chcą pikietować przeciw zdalnej edukacji

Choć wciąż nie wiadomo jak będzie wyglądał powrót uczniów do szkół i w jakiej formie będzie się odbywała edukacja jesienią część rodziców skrzykuje się w grupach na Facebooku i protestuje przeciwko zdalnym lekcjom. Jedna z takich grup „Ogólnopolski strajk dzieci do szkół” zarejestrowała gromadzenie pod MEN. Do manifestacji ma dojść 22 sierpnia.

„Startujemy pod Ministerstwem Edukacji Narodowej godzinie 15:00 a kończymy pod Pomnikiem Józefa Piłsudskiego o godzinie 18:00” – czytamy na Facebooku grupy. Można tam też znaleźć screen pisma ze stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego dotyczącego oficjalnej rejestracji zgromadzenia.

Strajk odbędzie się w sobotę 22.08.2020 r. o godz. 15.00-18.00 pod MEN przy al. J.Ch. Szucha 25, 00-918 Warszawa. Ma on…

Opublikowany przez Justyna Socha Poniedziałek, 27 lipca 2020

 

Niezadowolonych (ze zdalnej edukacji) grup rodziców jest na Facebooku kilka. W niektórych ton nadają aktywiści niszowych, radykalnych ugrupowań politycznych, a na forach aktywni są tzw. antyszczepionkowcy albo negacjoniści pandemii COVID – 19. Trudno spekulować jak spójne jest to środowisko i czy jest w stanie połączyć siły. Jednak pod koniec czerwca, petycję „Nie dla zdalnej szkoły” podpisało w sieci ponad 75 tys. osób.

Sprzeczne wypowiedzi przedstawicieli rządy potęgują chaos. Przypomnijmy, że kilka dni temu wiceminister zdrowia Waldemar Kraska oświadczył, że decyzja w sprawie powrotu do stacjonarnej nauki w szkołach będzie podjęta na tydzień, dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego.

(JK, GN)

Prezes ZNP Sławomir Broniarz: W przygotowaniach do nowego roku szkolnego dominuje chaos i bałagan

Czy będzie “szkoła hybrydowa”? RPO pyta MEN o przygotowania do nowego roku szkolnego

Wiceminister zdrowia: Decyzja o powrocie do szkół pod koniec sierpnia