Dyrektor szkoły w Siemianowicach Śl. przegrał walkę z koronawirusem; nie żyje też nauczyciel z Kocierzewa Południowego (woj. łódzkie)

Nie żyje Stefan Kowalczyk, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Meritum w Siemianowicach Śląskich – poinformowała szkoła, którą kierował prawie 30 lat. Wcześniej przez 20 lat był w tej placówce nauczycielem. Stefan Kowalczyk przegrał walkę z koronawirusem. Nie żyje też kolejny nauczyciel zakażony koronawirusem. Szkoła Podstawowa w Kocierzewie Południowym (woj. łódzkie) poinformowała o śmierci nauczyciela wychowania fizycznego, wychowawcy Artura Kurczaka.

“Z bólem serca dzielę się z Wami informacją, że 4 listopada w godzinach wieczornych, po wielodniowej walce z wirusem Sars-Cov2, odszedł Stefan Kowalczyk. Wybitny pedagog, wieloletni dyrektor zespołu szkół Meritum, a przede wszystkim przyjaciel i mentor dla wielu z nas. W imieniu własnym i całego urzędu miasta oraz grona nauczycielskiego składam rodzinie najgłębsze wyrazy współczucia, proszę o modlitwę za Naszego przyjaciela” – napisał na Facebooku prezydent Siemianowic Śląskich, Rafał Piech. Szkoła ogłosiła żałobę.

Prywatnie Stefan Kowalczyk był pasjonatem brydża sportowego. Jak pisze “Dziennik Zachodni”, sześciokrotnie zdobywał tytuł Mistrza Polski, a także zwyciężał w turniejach w kraju i zagranicą. Został również uhonorowany przez tę gazetę Człowiekiem Roku 2013.

Nie żyje też kolejny nauczyciel zakażony koronawirusem. Szkoła Podstawowa w Kocierzewie Południowym (woj. łódzkie) poinformowała o śmierci nauczyciela wychowania fizycznego, wychowawcy Artura Kurczaka. Mężczyzna miał 50 lat. Jak podał lokalny portal lowicz24.eu, 50-letni wuefista był zakażony koronawirusem.

W piątek, 6 listopada, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 27 086 nowych zakażeniach Sars-CoV-2 i śmierci kolejnych 445 pacjentów. To największa dobowa liczba zgonów od początku epidemii. Łącznie do tej pory odnotowano w Polsce 493 765 przypadków koronawirusa. Zmarło 7287 osób, a 188 675 wyzdrowiało. W ciągu ostatniej doby wykonano 82,95 tys. testów.

(JK, GN)

Nauczycielka biologii i nauczyciel języka angielskiego. Kolejne ofiary koronawirusa w oświacie