Konferencja FDDS: „Dziecko Pokrzywdzone Przestępstwem”. Zapisy do 18 października

Jak redukować ryzyko wykorzystywania seksualnego dzieci i jaka powinna być rola szkoły w tych staraniach? Jak rodziny, szkoły i społeczności mogą wspierać pozytywny rozwój dzieci z doświadczeniem krzywdzenia? Od stresu do siły – jak pomóc dzieciom, by mogły więcej niż tylko przetrwać? – to tylko niektóre bliskie nauczycielom tematy jakie zostaną poruszone podczas 18. ogólnopolskiej konferencji „Dziecko Pokrzywdzone Przestępstwem”. Wydarzenie organizowane przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę odbędzie się online w dniach 17-20 października. Zapisy będą przyjmowane do 18 października.

Jak informuje FDDS uczestnicy konferencji spróbują odpowiedzieć także na pytania jak z perspektywy najnowszych badań wygląda w Polsce lokalna oferta wsparcia dla osób pokrzywdzonych przestępstwem? Czy nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy pozwoli na lepszą ochronę dzieci? Dlaczego nie możemy dłużej zwlekać z wprowadzeniem systemowej analizy przypadków śmierci dzieci i jak to rozwiązanie funkcjonuje w praktyce? Jaka jest rola przedstawicieli zawodów medycznych w diagnozie wykorzystywania seksualnego dzieci?

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zapisy trwają do 18 października.  Program konferencji znajduje się tutaj. Zapisów można dokonywać po zarejestrowaniu się na platformie edukacyjnej FDDS:

(GN)

Fot: FDDS/screen

Anja Rubik Przyjacielem Szkoły 2021, a Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – Inicjatywą Edukacyjną Roku 2021