Dzień Babci i Dziadka w cieniu pandemii. Zamiast uroczystych akademii w szkołach i przedszkolach życzenia w sieci

W czwartek 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a w piątek 22 stycznia Dzień Dziadka. Niestety z powodu pandemii babcie i dziadkowie nie wybiorą się w tym roku na okolicznościowe imprezy w żłobkach, szkołach i przedszkolach. Jak co roku mogą się jednak spodziewać prezentów, kwiatów i laurek od swoich wnucząt.

Zwykle z okazji Dnia Babci i Dziadka w szkołach,  przedszkolach i żłobkach dzieci urządzały specjalne akademie. W tym roku ze względu na pandemię  składanie życzeń będzie ograniczone i przeniesie się w dużej mierze do sieci.

W Polsce Dzień Babci obchodzony jest od 1964 roku, natomiast Dzień Dziadka jest młodszym świętem. Po raz pierwszy pomysł utworzenia Dnia Babci w Polsce pojawił się w 1964 roku w tygodniku “Kobieta i Życie”. Z kolei Dzień Dziadka prawdopodobnie przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych w latach osiemdziesiątych XX wieku i stopniowo stawał się coraz popularniejszy. Jego geneza jednak nie jest do końca znana.

Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest na całym świecie, choć w różnych terminach. Życzenia z okazji tegorocznego Dnia Babci i Dziadka złożyła m.in. para prezydencka.

(JK, GN)

Fot: szkola-chludnie.pl/

Szkoły i przedszkola pamiętają o seniorach. 21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka