Egzamin ósmoklasisty 2022. W środę uczniowie zdawali matematykę (aktualizacja)

W drugim dniu egzaminu ósmoklasisty uczniowie przystąpili do egzaminu z matematyki. Po południu CKE opublikowała arkusze egzaminacyjne. Zdający komentowali na ogół, że zadania nie były trudne.

Egzamin z matematyki trwał 100 minut. To egzaminu z królowej nauk najczęściej się obawiali uczniowie. Chociaż wynik testu nie wpływa na ukończenie szkoły, liczy się jednak podczas rekrutacji do szkoły średniej.

Arkusz egzaminacyjny z matematyki składał się z jednej części. Znalazły się w nim zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte. W sumie 19. Według relacji uczniów egzamin był łatwy. Nie zabrakło zadań, w których trzeba było wykorzystać twierdzenie Pitagorasa, obliczyć prędkość. Trudności mogło przysporzyć zadanie z przekątną rombu.

Cały arkusz CKE, z którym mierzyli się uczniowie znajduje się tutaj. Z egzaminu można uzyskać maksymalnie 25 punktów.

Na tegorocznym egzaminie z matematyki nie było zadań dowodowych z geometrii, które sprawiały uczniom mnóstwo problemów. Ograniczone były również wymagania dotyczące znajomości działań na pierwiastkach i stereometrii.

Przypomnijmy, że we wtorek ósmoklasiści mierzyli się z językiem polskim, a w czwartek przystąpią do egzaminu z języka obcego.

Łącznie do egzaminu ósmoklasisty zgłoszonych zostało w tym roku ponad 502 600 ósmoklasistów z prawie 12 600 szkół oraz ok. 7 150 uczniów będących obywatelami Ukrainy z ok. 2 500 szkół.

(JK, GN)

Ruszył egzamin ósmoklasisty 2022. We wtorek uczniowie mierzyli się z językiem polskim (aktualizacja)